Trwa ładowanie...

Śląsk. Stawiają na turystykę kajakową

Prawie 100 km szlaków kajakowych na Warcie i Liswarcie zostanie oznakowanych do końca listopada. To pierwsze dwie rzeki objęte projektem popularyzacji turystyki kajakowej w województwie śląskim.

Śląsk nie kojarzy się z turystyką kajakową, i władze regionu chcą to zmienić.Śląsk nie kojarzy się z turystyką kajakową, i władze regionu chcą to zmienić.Źródło: Pixabay
d2l372p
d2l372p

Oznakowanie szlaków kajakowych ma informować uczestników spływów o miejscach przystankowych, miejscach wodowania i odbioru kajaków, ale również o zagrożeniach na rzece oraz atrakcjach turystycznych w sąsiedztwie szlaku kajakowego. W sumie na obu rzekach ustawionych zostanie 125 znaków informacyjnych i ostrzegawczych wzdłuż biegów rzek oraz 13 tablic informacyjnych.

Zwiedzaj Śląsk za pomocą kajaka

- Celem naszych działań jest poprawa bezpieczeństwa osób uczestniczących w spływach kajakowych, ale również popularyzacja turystyki kajakowej w województwie śląskim – powiedziała dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej Agnieszka Sikorska. - Chociaż województwo śląskie nie kojarzy się w sposób oczywisty z turystyką kajakową, mamy u nas wspaniałe i bardzo zróżnicowane rzeki nadające się do organizacji spływów. Zauważamy, że w dobie pandemii aktywny wypoczynek na kajakach znacznie zyskuje na popularności, podobnie jak turystyka rowerowa. Zapewne jest to zasługą kameralności tej formy wypoczynku, realizowanego w kontakcie z przyrodą, z dala od zatłoczonych miejsc - dodała.

To kolejny etap przedsięwzięcia na rzecz rozwoju i promocji turystyki kajakowej w województwie śląskim, po wykonanym wcześniej audycie inwentaryzacyjnym pięciu rzek w regionie. W 2021 r. Śląska Organizacja Turystyczna zaplanowała oznakowanie kolejnych trzech rzek: Białej Przemszy, Rudy i Odry oraz audyt inwentaryzacyjny kolejnych rzek w województwie śląskim. W planach jest również wykonanie oznakowania drogowego, informującego o dojeździe do miejsc spławiania kajaków.

Wpisy Donalda Tuska. Paweł Kukiz komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2l372p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l372p
Więcej tematów