Trwa ładowanie...

Śląsk. Plakatami przypomną o bezpieczeństwie

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach prowadzą akcję poprawy bezpieczeństwa pieszych. W kilkuset witrynach przystanków komunikacji publicznej pojawiły się specjalnie na ten cel przygotowane plakaty.

Na przystankach na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii pojawiły się specjalne plakaty.Na przystankach na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii pojawiły się specjalne plakaty.Źródło: Śląska Policja
d1qvwxt
d1qvwxt

Jak wynika z tegorocznych statystyk na drogach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zdecydowanie wzrosła liczba wypadków z udziałem pieszych.

W ramach akcji "Bądźmy bezpieczni na drodze”, w witrynach przystanków komunikacji miejskiej pojawiły się plakaty, informujące o zachowaniach będących największymi zagrożeniami dla pieszych na drodze. To efekt wspólnego działania Zespołu Mobilna Metropolia, utworzonego przez Departament Rozwoju Społeczno-Gospodarczego i Współpracy Metropolii GZM oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Śląsk. Plakaty na przystankach

Głównym założeniem akcji, jest uświadomienie pieszym, że w olbrzymiej mierze to właśnie ich zachowanie decyduje o własnym bezpieczeństwie. Pomimo faktu, że w prawie 90 procent zdarzeń z udziałem pieszych winnymi są kierujący pojazdami, to jednak zwiększona ostrożność niechronionego uczestnika ruchu drogowego, jakim jest pieszy, pozwoliłaby na zmniejszenie liczby potrąceń. Biorąc pod uwagę systematyczną poprawę bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego, której najbardziej widocznym skutkiem jest zmniejszająca się ilość wypadków drogowych, to w kategorii bezpieczeństwa pieszych kończący się 2020 rok nie jest niestety tego potwierdzeniem. Tylko w tym roku na śląskich drogach zginęło już 60 pieszych (49 w całym 2019 roku). Do 24 z wymienionych tragedii doszło na lub w rejonie przejść dla pieszych (21 w 2019 roku).

Uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, pod przewodnictwem stypendystki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Aleksandry Klimas, przygotowali sześć prezentowanych projektów. Obrazy te możemy już zobaczyć w wielu witrynach przystanków.

Jestem bliżej niż myślisz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1qvwxt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qvwxt
Więcej tematów