Trwa ładowanie...
d40lrox

Śląsk. Grupa przestępcza rozbita. Ich celem byli mężczyźni

Śląscy policjanci zatrzymali w Katowicach cztery osoby podejrzane o rozboje. Celem grupy byli mężczyźni, z którymi sprawcy nawiązywali kontakt przy użyciu portalu erotycznego. Wobec podejrzanych sąd zastosował areszt tymczasowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śląsk. Rozbito grupę napadającą na mężczyzn
Śląsk. Rozbito grupę napadającą na mężczyzn
d40lrox

Zatrzymania członków grupy dokonali policjanci z Siemianowic Śląskich oraz KWP w Katowicach. Wśród podejrzanych o rozboje osób znajdują się dwie kobiety w wieku 20 i 21 lat oraz mężczyźni w wieku 27 i 38 lat.

Funkcjonariusze ustalili, że przestępcy działali przy użyciu internetowego portalu erotycznego. Najpierw w rozmowie z potencjalną ofiarą podawali się za kobietę, po czym aranżowali spotkanie i dokonywali napadu.

"Sprawcy przy użyciu broni palnej oraz bijąc i grożąc pokrzywdzonym okradali ich. Żądali także wydania kart bankomatowych oraz pinów" - poinformowali policjanci z Siemianowic Śląskich.

d40lrox

Zobacz też: Aleksander Kwaśniewski o Jarosławie Kaczyńskim: nie zapomina i nie wybacza

Śląsk. Policja rozbiła grupę napadającą na mężczyzn

Pomysłowych członków szajki udało się złapać dzięki zgłoszeniom, jakie wpłynęły do policji z Siemianowic Śląskich i Katowic. Na przestrzeni dwóch dni w obu tych miastach doszło do identycznych napadów, w których ucierpieli dwaj mężczyźni.

d40lrox

"Pierwsze dotyczyło rozboju popełnionego na mężczyźnie, który został napadnięty podczas spotkania z kobietą, którą poznał na portalu internetowym. Z przekazanych informacji wynikało, że gdy pokrzywdzony przyjechał we wskazane miejsce, został napadnięty przez 3 osoby" - przekazali funkcjonariusze.

Ofiary napadów miały być bite i zastraszane. Po tym, jak zatrzymano czterech podejrzanych, przeszukano ich mieszkania i pojazdy. Znaleziono m.in. dwa egzemplarze broni, której używano w czasie rozbojów.

Śląsk. Rozbójnicy aresztowani

Wobec wszystkich członków grupy przestępczej sąd zastosował areszt tymczasowy. W zamknięciu sprawcy spędzą najbliższe trzy miesiące.

W czasie prowadzonego śledztwa okazało się, że grupa dopuściła się pobicia jeszcze jednego mężczyzny, którego okradziono z 3 tys. zł. Za rozbójz użyciem broni palnej grozi kara do 15 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40lrox

Podziel się opinią

Share
d40lrox
d40lrox
Więcej tematów