Trwa ładowanie...
d1og4v6

Śląsk. Bilety będą jeszcze bardziej dostępne. ZTM zamówi 48 biletomatów

Zarząd Transportu Metropolitarnego, który odpowiada za komunikację publiczną na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, ogłosił przetarg na zakup 48 nowych biletomatów. Nowe urządzenia uzupełnią sieć działających już 123 biletomatów w 24 gminach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZTM chce zamówić 48 biletomatów.
ZTM chce zamówić 48 biletomatów. (ZTM)
d1og4v6

Nowe urządzenia nie będą tylko sprzedawać biletów, ale mają także pełnić rolę informacyjną. Na ekranach mają być wyświetlane m.in. komunikaty o bieżącym ruchu autobusów i tramwajów.

Przetarg na biletomaty jeszcze w tym roku

Funkcjonujący od 2014 r. system automatów biletowych obejmuje obecnie 123 urządzenia zainstalowane na terenie 24 gmin. Zgodnie z planem za około rok ma być ich w sumie 171 - w ok. 40 gminach. - Dostępność komunikacji miejskiej to nie tylko bliskość przystanków oraz częstotliwość połączeń. To także rozwinięty system sprzedaży biletów. Wiemy, jak ważne dla naszych pasażerów są zróżnicowane możliwości zakupu biletów – mówi zastępca dyrektora ZTM ds. handlowych Andrzej Stangret.- Automaty biletowe będziemy instalować w miejscach o dużej frekwencji podróżnych, np. w centrach miast lub na dużych osiedlach mieszkaniowych oraz centrach przesiadkowych. Obszar, na jakim świadczymy usługi jest ogromny. To ok. 2,5 tys. km kw. Zdajemy sobie sprawę z potrzeb, stąd stale rozwijamy system dystrybucji biletów – dodaje.

d1og4v6

Przetarg na urządzenia ma zostać rozstrzygnięty jeszcze w tym roku. Pierwsze, nowe automaty biletowe zaczną służyć pasażerom prawdopodobnie w III kwartale przyszłego roku. Do co najmniej trzech gmin trafi więcej niż jedno urządzenie. W Łaziskach Górnych i Siewierzu zamontowane zostaną po 2 automaty, a w Sosnowcu - 4.

Różne funkcje biletomatów

Podstawowymi funkcjami automatów będą sprzedaż biletów papierowych i elektronicznych oraz wydawanie kart ŚKUP i ich zasilanie. Podróżni będą też mogli na nich odczytać komunikaty dotyczące zaplanowanych zmian w organizacji ruchu oraz wyświetlane w czasie rzeczywistym informacje o bieżącym funkcjonowaniu komunikacji.

W przetargu uwzględniono tzw. prawo opcji – ZTM będzie mógł zdecydować o zakupie kolejnych 24 urządzeń ZTM do końca 2023 r. Wśród kryteriów wyboru oferty – obok ceny, pracochłonności zmian w oprogramowaniu automatów i jasności głównego ekranu automatu – uwzględniono termin dostawy i montaż automatów.

d1og4v6

Strajk Kobiet. Szef NSZZ Policjantów: panie szły grzecznie, my zachowywaliśmy się grzecznie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1og4v6

Podziel się opinią

Share
d1og4v6
d1og4v6
Więcej tematów