Trwa ładowanie...

Siewierz. Koniec z darmowym parkowaniem. Na rynku będzie płatna strefa

Siewierz od poniedziałku, 19 kwietnia, wprowadza na rynku strefę płatnego parkowania. Ceny będą porównywalne do cen w ościennych miastach.
Share
Siewierz. Koniec z darmowym parkowaniem na rynku.
Siewierz. Koniec z darmowym parkowaniem na rynku.Źródło: UM Siewierz
d49evrj

Liczący około pięć tysięcy mieszkańców Siewierz jest najbardziej wysuniętą na północny-wschód gminą należącą do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Życie miasta, z historią sięgającą XII w., koncentruje się wokół wyremontowanego w ostatnich latach rynku. Do tej pory parkowanie na nim było darmowe. To się zmieni. Jak akcentują władze miasta, wolą mieszkańców, od poniedziałku 19 kwietnia, zostaną wprowadzone opłaty za parkowanie.

Celem wprowadzenia strefy jest zwiększenie rotacji samochodów parkujących na rynku – podkreśla siewierski samorząd.

Rada miasta Siewierza próbowała już jesienią ub. roku wprowadzić uchwałą strefę płatnego parkowania, w której pierwsza godzina parkowania byłaby bezpłatna. Jak wyjaśnia urząd miasta i gminy, nadzór prawny wojewody śląskiego decyzją z 3 grudnia ub. roku - w ramach rozstrzygnięcia nadzorczego – stwierdził jednak nieważność tamtej uchwały.

d49evrj

Siewierz.3 zł za pierwszą godzinę parkowania

- Decyzję tę uzasadniono m.in. tym, iż rada miejska na podstawie obowiązujących przepisów nie była uprawniona do całkowitego zwolnienia z opłat za parkowanie w pierwszej godzinie. Stosownie do powyższego,rada miejska w Siewierzu podjęła drugą uchwałę, w której uwzględniono wytyczne z rozstrzygnięcia nadzorczego i określono podstawowe warunki parkowania – wyjaśniono.

Zgodnie z poprawioną uchwałą opłata za parkowanie w Siewierzu będzie obowiązywała w dni robocze od poniedziałku do piątku,w godzinach 8-17. Stawki opłat za parkowanie – uiszczanych w parkomatach - będą wynosiły: 3 zł za pierwszą godzinę parkowania, 3,50 zł za drugą godzinę, 4,20 zł za trzecią godzinę parkowania oraz 3 zł - za czwartą i kolejne godziny parkowania.

Paweł Kukiz wbił szpilę Zbigniewowi Ziobrze i Antoniemu Macierewiczowi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49evrj

Podziel się opinią

Share
d49evrj
d49evrj
Więcej tematów