Trwa ładowanie...

Siemianowice Śląskie. Chcesz wypożyczyć książkę, nie musisz już wychodzić z domu

Jedzenie na wynos, spektakl teatralny na ekranie komputera, zakupy z dostawą pod drzwi – pandemia koronawirusa wiele zmieniła w naszym życiu i naszych przyzwyczajeniach. Ci, którzy przywykli do wypożyczania książek w bibliotece od teraz bezpiecznie będą mogli korzystać z nowej możliwości.

Share
Warszawa. Biblioteki zostaną otwarte na nowych zasadach.
Warszawa. Biblioteki zostaną otwarte na nowych zasadach.Źródło: PAP, Fot: Łukasz Gągulski
d34c5a4

Miejska Biblioteka Publiczna w Siemianowicach Śląskich postanowiła znaleźć sposób na panujące obostrzenia. A ponieważ czytelnicy są najważniejsi, wpadli na pomysł by wyjść im naprzeciw. Nową propozycją placówki jest wypożyczanie książek na odległość.

Pomysł skierowany jest do osób, które same nie mogą odwiedzić biblioteki a nie chciałyby rezygnować ze swych przyzwyczajeń. Wystarczy, że zamówią odpowiednią pozycję a zostanie ona dostarczona pod drzwi.

d34c5a4

Na przeczytanie książki czytelnik ma od dwóch do czterech tygodni. Jej zwrot odbywa się na tej samej zasadzie, jak wypożyczenie. Wystarczy zadzwonić i umówić termin. Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej biblioteki, wraz z harmonogramem dowozu książek.

Niemiecki historyk odkrył tajemnicę Hitlera. Nieznane dotąd listy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d34c5a4

Podziel się opinią

Share
d34c5a4
d34c5a4
Więcej tematów