Trwa ładowanie...

Rybnik. Zdobywali pieniądze za pomocą toporka i noża

Kryminalni z rybnickiej komendy zatrzymali dwóch pseudokibiców miejscowej drużyny piłkarskiej, którzy przemocą i groźbami, wymuszali od mieszkańców pieniądze. Obaj zostali aresztowani. Znaleziono przy nich m.in. długi nóż, toporek, kastet oraz narkotyki.
Share
Rybnik. Zatrzymani pseudokibice mieli cały arsenał.
Rybnik. Zatrzymani pseudokibice mieli cały arsenał.Źródło: Śląska Policja
duzwcyn

Policja ustaliła na razie dwóch pokrzywdzonych w tej sprawie, ale wszystko wskazuje na to, że jest ich więcej. Policjanci zaapelowali do nich, by się zgłaszali.

Rzeczniczka rybnickiej komendy asp. Bogusława Kobeszko powiedziała, że 22- i 30-latek zostali zatrzymani przez kryminalnych w wyniku czynności operacyjnych. - Mężczyźni, używając siły fizycznej i grożąc śmiercią, wymuszali od mieszkańców pieniądze – wyjaśniła.

Rybnik. Zatrzymani pseudokibice

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy pseudokibicach m.in. 25 gramów marihuany, 50 działek amfetaminy, oraz ponad sześć tysięcy złotych w gotówce. - Śledczy zabezpieczyli również metalowy kastet, saperkę, nóż, toporek, kominiarkę oraz inne przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa – powiedziała policjantka.

duzwcyn

Jak podaje rybnicka komenda, podejrzani jeździli czarnym bmw kombi.

Na wniosek policji i prokuratoraSąd Rejonowy w Rybniku zdecydował o aresztowaniu obu mężczyzn na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do dwunastu lat więzienia.

Według informacji policji, pokrzywdzonych w tej sprawie osób z Rybnika i okolic może być więcej. Komenda zaapelowała do nich o kontakt z Wydziałem Kryminalnym w Rybniku przy ul. Pl. Armii Krajowej 5, osobiście albo telefonicznie pod numerami 47 85 572 80 lub 47 85 572 55

Tatry niebezpieczne. Obowiązuje lawinowa trójka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

duzwcyn

Podziel się opinią

Share
duzwcyn
duzwcyn
Więcej tematów