Trwa ładowanie...

Ruda Śląska. Pobierała drugą opłatę za korepetycję, nielegalną

Kryminalni z komendy w Rudzie Śląskiej zatrzymali mieszkankę Zabrza, która od dłuższego czasu kradła biżuterię w domach dzieci, którym udzielała korepetycji. 40-latka wpadła w zasadzkę zastawioną przez policjantów.
Share
Ruda Śląska. Korepetytorka uczyła ich dziecko, a przy okazji iokradała.
Ruda Śląska. Korepetytorka uczyła ich dziecko, a przy okazji iokradała. Źródło: Śląska Policja
d2m9kf4

Od dłuższego czasu z mieszkania małżeństwa z Rudy Śląskiej znikały różne wartościowe rzeczy. Podejrzewali, że związek z kradzieży związek może mieć korepetytorka ich dziecka.

Po kolejnej kradzieży sprawę zgłosili policji i wspólnie przygotowali zasadzkę.

Ruda Śląska. Korepetytorka przyłapana na kradzieży

W dniu, w którym nauczycielka miała przyjść na korepetycje, detektywi zainstalowali w salonie kamerę, a sami czekali w pokoju obok. Był to strzał w dziesiątkę, podejrzenia okazały się trafne i kobieta została przyłapana na gorącym uczynku.

d2m9kf4

Zaskoczona zabrzanka nie wiedziała co powiedzieć. Policjanci przeszukali jej mieszkanie i znaleźli blisko czterysta sztuk różnego rodzaju biżuterii, złoto, kamienie szlachetne i wyroby jubilerskie. Część z nich została już rozpoznana przez pokrzywdzonych rudzian.

Śledczy z rudzkiej komendy katalogują i opisują teraz każdą odebraną złodziejce sztukę, a następnie będą docierać do ich właścicieli.

Kryminalni z Rudy Śląskiej odnieśli też inny sukces. Zatrzymali trzech złodziei, którzy w zuchwały sposób ukradli ze sklepu roboty odkurzające wartości ponad 7 tys. złotych. Trzech młodych mieszkańców Zabrza wpadło dzięki spostrzegawczości jednego ze świadków, który powiadomił policję, że złodzieje odjechali samochodem w kierunku Zabrza. Funkcjonariusze sprawdzili dane samochodu i w ten sposób trafili na powiązanego z kradzieżą młodego zabrzanina. Na podstawie informacji od zatrzymanego, szybko dotarli do dwóch kolejnych bardzo młodych przestępców. Zatrzymani to 16, 17 i 20 letni mieszkańcy Zabrza.

Andrzej Duda na nartach. Komentarz Radosława Fogla

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m9kf4

Podziel się opinią

Share
d2m9kf4
d2m9kf4
Więcej tematów