Trwa ładowanie...

Pszczyna. Ranna w katastrofie helikoptera kobieta przesłuchana

Wtorkowa noc. Mimo, że pogoda była sprzyjająca to w pszczyńskich lasach panowały trudne warunki. Gęsta mgła utrudniała widoczność. W pewnym momencie mieszkańcy okolicznych domostw usłyszeli wycie silników…a potem huk i wymowną ciszę.
Share
Na wyniki analizy materiału z miejsca katastrofy poczekamy kilka tygodni
Na wyniki analizy materiału z miejsca katastrofy poczekamy kilka tygodniŹródło: Śląska Policja
d2wlx7k

W wypadku prywatnego śmigłowca, który rozbił się spadając na zalesiony, podmokły i trudno dostępny teren zginął przedsiębiorca Karol Kania i pilot – pracownik jego spółki. Dwóch pozostałych pasażerów zdołało wydostać się z wraku o własnych siłach. Rannych przewieziono do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej i do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu. Mają liczne stłuczenia i złamania, ich stan jednak nie zagraża życiu.

W piątek Prokuratura Rejonowa w Pszczynie poinformowała, że kobieta została już przesłuchana. Nastąpiło to w szpitalu, w którym wciąż przebywa. Ze względu na dobro śledztwa, nie podano treści zeznań rannych. Mężczyzna został wcześniej przesłuchany.

Przeprowadzona w czwartek sekcja zwłok ofiar wykazała, że przyczyną ich śmierci były obrażenia wielonarządowe, obejmujące zwłaszcza rejon klatki piersiowej. Od zmarłego pilota pobrano próbki w celu zweryfikowania, czy nie był pod wpływem alkoholu. "To standardowa procedura, kiedy mamy do czynienia z wypadkami, czy to samochodowymi, czy powietrznymi" – zaznaczył prok. Leonard Synowiec.

d2wlx7k

Na miejscu katastrofy śledczy wraz z przedstawicielem Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych dokonali oględzin i zabezpieczyli ślady. Na wyniki analizy będziemy musieli poczekać kilka tygodni. Wrak maszyny został przetransportowany na policyjny parking.

Pogrzeb przedsiębiorcy i miliardera Karola Kani ma się odbyć w sobotę w Piasku k. Pszczyny.

Szli 12 godzin, aby uratować dziecko. Niezwykła historia z Australii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wlx7k

Podziel się opinią

Share
d2wlx7k
d2wlx7k
Więcej tematów