Trwa ładowanie...

Nie był w stanie opuścić pustostanu, pomoc przyszła w ostatniej chwili

Dzięki informacji otrzymanej od mieszkańca, reakcji dzielnicowego oraz pomocy strażaków udało się uratować życie 68-letniego mężczyzny, który, skrajnie wyczerpany i wyziębiony, nie mógł samodzielnie opuścić pustostanu w gminie Miedźno w powiecie kłobuckim. Mężczyzna trafił do szpitala.

Śląskie. Dzięki reakcji mężczyzny, który zawiadomił policję, udało się uratować 68-latka.Śląskie. Dzięki reakcji mężczyzny, który zawiadomił policję, udało się uratować 68-latka.Źródło: Policja Śląska
d29hpl5
d29hpl5

Interwencja miała miejsce w poniedziałek, 11 października. Aspirant Bartłomiej Macherzyński, który pełni funkcję dzielnicowego gminy Miedźno, otrzymał informację od jednego z mieszkańców o dziwnych odgłosach dochodzących z okolic jednego z pustostanów.

- Policjant niezwłocznie udał się we wskazane miejsce. Usłyszał dobiegający z budynku głos mężczyzny, który wołał o pomoc. Sytuacja wymagała pilnej reakcji, bo pustostan był zamknięty, a kontakt z mężczyzną stopniowo się urywał. Dlatego dzielnicowy wezwał straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe - relacjonują policjanci.

Śląskie. 64-latek uratowany w ostatniej chwili

Przy pomocy strażaków udało się wejść do środka. Wzywający pomocy mężczyzna znajdował się w jednym z pomieszczeń. Leżał za łóżkiem i był skrajnie wyziębiony oraz wyczerpany. Ze względu na stan zdrowia nie był w stanie samodzielnie otworzyć zamkniętych od środka drzwi.

68-latek nie miał stałego miejsca zamieszkania. Z uwagi na stan, w jakim się znajdował, od razu został zabrany do szpitala.

d29hpl5

Policjanci zaznaczają, że dzięki informacji uzyskanej od mieszkańca oraz szybkiej reakcji dzielnicowego nie doszło do tragedii. Po raz kolejny apelują o zwracanie uwagi na bezdomnych oraz na osoby starsze mieszkające samotnie, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur.

Napisał list do wyborców PiS. Jarosław Gowin tłumaczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d29hpl5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29hpl5
Więcej tematów