Trwa ładowanie...

Krytyczny raport NIK: nieprawidłowości w spółce Tyski Sport

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła audyt w spółce Tyski Sport S.A. Jak wynika z częściowo ujawnionego raportu, nie wszystkie elementy funkcjonowały poprawnie.

Krytyczny raport NIK: nieprawidłowości w spółce Tyski SportŹródło: Materiały prasowe, fot: Tyski Sport
d4dtwmw
d4dtwmw

- Są nieprawidłowości, tylko tyle mogę teraz powiedzieć. Czekamy na informację z centrali w Warszawie, by informację upublicznić lub skomentować w sytuacji, gdy ujawni to Tyski Sport – powiedział Wirtualnej Polsce Przemysław Witek, rzecznik NIK delegatury w Katowicach.

Po komentarz w sprawie kontroli udaliśmy się do przedstawiciela sprawdzanej spółki. Ta z zarzutami się nie zgadza.

- Pani Alina Sowa złożyła rezygnację z funkcji prezesa, a rada nadzorcza wydelegowała osobę, która będzie pełniła tymczasowe obowiązki. To się zmieni ostatniego dnia maja, jednak sytuacja nie ma nic wspólnego z audytem NIK. Jeśli chodzi o kontrole, dotyczyła ona nie tylko działalności stadionu, ale również zarządzania różnymi sekcjami sportowymi. Mogę powiedzieć, że kontrola nie wpłynie na termin ukończenia budowy stadionu. Odbiór planowany jest na 11 czerwca, a oficjalne otwarcie 18 lipca. Samego przedmiotu kontroli nie będziemy komentować – odpowiedział Michał Rus, rzecznik prasowy Tyski Sport S.A.

Spółka Tyski Sport S.A powstała w marcu 2011 roku. Podstawowym celem jej działalności jest budowa stadionu miejskiego oraz zarządzanie trzema sekcjami sportowymi: hokejową, piłkarską oraz koszykarską. Według nieoficjalnych informacji, to właśnie w części sportowej miało dojść do nieprawidłowości.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4dtwmw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dtwmw
Więcej tematów