Trwa ładowanie...

Katowice. Zadbają o rozwój fizyczny mieszkańców. Miasto remontuje boiska

Będzie remont boiska przy ul. Ścigały w Bogucicach. Umowa ma być podpisana jeszcze w marcu. Planowane prace rozpoczną się na przełomie marca i kwietnia, mają potrwać pięć miesięcy. Koszt tej inwestycji to 460 tysięcy złotych.
Share
Katowice. Miasto wzięło się za zaniedbane boiska.
Katowice. Miasto wzięło się za zaniedbane boiska.Źródło: UM Katowice
dgdfvgm

Od kilku lat sukcesywnie powiększa się sportowa baza Katowic. W 2020 roku zostały oddane do użytku dwa baseny miejskie oraz hala sportowa IV LO przy ul. Katowickiej. W 2019 r. z kolei oddano do użytku halę sportową przy ZSTiO nr 2 przy ul. Mikołowskiej, a kompleksową modernizację przeszło lodowisko Jantor II. Aktualnie trwa budowa nowego basenu miejskiego w Zadolu oraz dużego kompleksu sportowego przy ul. Asnyka. Wkrótce rozpoczną się kolejne sportowe inwestycje.

Katowice. Remont stadionu w Bogucicach

Boisko było pierwszym tego typu obiektem w Bogucicach. Znajduje się na obszarze pomiędzy ul. Ścigały 17 a 9. Powstało przy hotelach robotniczych dla górników KWK „Katowice" oraz uczniów szkoły górniczej, aby mogli aktywnie spędzać czas wolny. Jego nawierzchnia i infrastruktura nie spełniają już jednak standardów bezpieczeństwa. Na przełomie marca i kwietnia powinny ruszyć prace remontowe. W planach jest budowa jednego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni syntetycznej, przepuszczalnej dla wody – z poliuretanu, otoczonego wolną strefą wraz z odwodnieniem terenu z drenażem rozsączającym pod płytą boiska. Inwestycja obejmuje również utworzenie nowych ścieżek z betonowej kostki, pojawią się też elementy małej architektury: ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci i tablica regulaminowa.

dgdfvgm

W mieście trwają też prace przy budowie stadionu przy ul. Asnyka. Warta 36,8 mln zł inwestycja zostanie ukończona w przyszłym roku. Kompleks będzie składać się ze stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego, boiska do baseballu, boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej i koszykówki, dwóch boisk do siatkówki plażowej i placu treningowego street workout.

- Chcemy, by katowiczanie mieli coraz więcej możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, dlatego inwestujemy w rozbudowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Dawny „Kolejarz" to obiekt sportowy, który pamiętam z własnego dzieciństwa. Dlatego cieszę się, że w 2012 roku udało się za kwotę ponad 2 mln zł przejąć od PKP teren, na którym stoi. Na południu Katowic mamy coraz więcej mieszkańców, którzy teraz będą mogli aktywnie spędzać czas w dzielnicy na nowoczesnym obiekcie. Pozwoli on także rozwijać sport w naszym mieście, bo stanie się bazą dla piłkarzy, lekkoatletów i baseballistów. Katowiczanie zyskają kolejne miejsce do treningu czy też spędzania wolnego czasu – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Nowy obiekt będzie ogrodzony i oświetlony, a teren zagospodarowany na nowo. Przy boisku stanie elektroniczna tablica wyników. Z kolei przy boisku do baseballu znajdują się dwie trybuny na 35 i 33 miejsca siedzące, natomiast przy boiskach do siatkówki plażowej zaprojektowano widownię na 51 miejsc siedzących.

"Niewykluczone, że cała Polska ponownie zamknie się kleszczach lockdownu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgdfvgm

Podziel się opinią

Share
dgdfvgm
dgdfvgm
Więcej tematów