Trwa ładowanie...
d2k1rlt

Katowice. Uruchomienie szpitala tymczasowego dla chorych na koronawirusa coraz bliżej. Podpisano pierwsze umowy z medykami

Podpisano pierwsze umowy z przyszłymi pracownikami pierwszego szpitala tymczasowego w woj. śląskim, powstającego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Rozpoczęto też rekrutację do dwóch kolejnych szpitali tymczasowych – w Pyrzowicach i w Ustroniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szpital tymczasowy w MCK w Katowicach jest przyjmuje do pracy.
Szpital tymczasowy w MCK w Katowicach jest przyjmuje do pracy. (MCK, Fot: MCK)
d2k1rlt

Liczący 500 łóżek szpital tymczasowy w MCK ma osiągnąć gotowość na przyjęcie pacjentów jeszcze w tym tygodniu. Rekrutacja prowadzona za pośrednictwem specjalnej strony internetowej spotkała się z pozytywnym odzewem środowiska medycznego – napłynęło kilkaset zgłoszeń.

- Właśnie podpisaliśmy pierwsze umowy z osobami, które zdecydowały się na pracę w szpitalu tymczasowym – poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Szpital w Katowicach prawie gotowy

Kolejne dwa szpitale tymczasowe dla chorych na COVID-19 tworzy w woj. śląskim spółka Węglokoks. W czwartek ogłoszono rozpoczęcie rekrutacji do tych placówek. Od podstaw jest budowany szpital na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Pyrzowice, gdzie w jednej z hal ma rozpocząć funkcjonowanie tymczasowy szpital. Jak podkreślają przedstawiciele spółki, ta lokalizacja w żaden sposób nie koliduje z podstawową działalnością portu lotniczego i to zarówno w odniesieniu do obsługi pasażerskiej, jak i cargo.

d2k1rlt

Placówka w Pyrzowicach ma mieć 142 miejsca, w tym 12 w standardzie oddziału intensywnej opieki medycznej.

Według informacji rzecznika Węglokoksu Jarosława Latacza szpital tymczasowy w Pyrzowicach powinien być gotowy do końca listopada, a ten w Ustroniu – najprawdopodobniej na początku grudnia. Szpital tymczasowy w Ustroniu jest tworzony w obiekcie administrowanym wcześniej przez Narodowy Fundusz Zdrowia i spełniającym wymagania stawiane placówkom medycznym. Początkowo będzie tam 100 łóżek, z możliwością podwojenia ich liczby w razie potrzeby.

Patryk Jaki broni premiera. "Chodzi o suwerenność"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2k1rlt

Podziel się opinią

Share
d2k1rlt
d2k1rlt
Więcej tematów