Trwa ładowanie...
dd5xngu

Katowice. Sześć godzin i jesteśmy w Berlinie

PKP Intercity ogłosiły szczegóły zimowego rozkładu jazdy. Nowością jest połączenie z Katowic do Berlina.
Share
W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity Katowice zyskały m.in. połączenie z Berlinem.
W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity Katowice zyskały m.in. połączenie z Berlinem.Źródło: PKP Intercity
dd5xngu

Nowy rozkład jazdy Intercity zacznie obowiązywać od 13 grudnia. Jest w nim kilka nowości. Mieszkańcy Śląska zyskają codzienne połączenie z Berlinem. Jadący z Krakowa przez Opole i Wrocław pociąg IC Wawel zapewni dojazd do stolicy Niemiec w ciągu około 6 godzin.

Szybko i często z Katowic do Krakowa

Będzie też więcej połączeń z Katowic do Krakowa. W sumie będzie ich 19, a było 8. Lepsze skomunikowanie Śląska z Małopolską będzie możliwe dzięki dobiegającej końca modernizacji linii E30. Skróci się także czas przejazdu między Katowicami a Krakowem – pociągi będą pokonywać tę trasę w czasie 57-70 minut.

dd5xngu

Nowymi składami na tym odcinku będą m.in. IC Piast i TLK Artus, które do Krakowa przez Katowice będą mieć wydłużone dotychczasowe relacje odpowiednio Gdynia – Wrocław i Gdynia – Katowice. Do stolicy Małopolski pojedzie także nowy pociąg TLK Sudety, który zapewni połączenie do południowej części województw opolskiego (Nysa) i dolnośląskiego (Dzierżoniów, Świdnica, Jelenia Góra). Mieszkańcom Katowic dojazd do Krakowa ułatwi również skład IC Ślązak, który do Przemyśla przez Kraków będzie mieć wydłużoną dotychczasową relację Poznań – Katowice. Przez Katowice skierowany zostanie także nocny pociąg IC Lwów Express relacji Wrocław – Lwów.

Nowy rozkład przyniesie także zwiększenie liczby połączeń między Katowicami a Wrocławiem z 12 do 16 oraz Rzeszowa.

Nowe połączenia z Katowic nad Bałtyk

W nowym rozkładzie będą też nowe połączenia z Katowic nad morze. Nowy pociąg IC Chełmoński zapewni dojazd do Świnoujścia, a w drugim kierunku do Krakowa. Przez Katowice zacznie jeździć pociąg IC Osterwa łączący Szczecin i Kraków. Dodatkową możliwość dojazdu do Trójmiasta i Warszawy stworzy kolejne połączenie Express InterCity Premium. Skład Zefir łączący Kraków z Kołobrzegiem kursować będzie od maja do września ze zmienioną kategorią na TLK oraz ze zmienioną trasą przez Ostrów Wielkopolski.

dd5xngu

Zmieni się trasa składu IC Hetman, który zacznie jeździć przez Katowice i zapewni dodatkowe połączenie z Lublinem i Zamościem. Pociąg TLK Roztocze w nowym rozkładzie jazdy zapewni Katowicom połączenie z Chełmem i Bohuminem.

Pojedziemy do Płocka

10 stycznia 2021 roku mieszkańcy Katowic i Częstochowy zyskają połączenie do Płocka dzięki nowemu składowi TLK Chemik relacji Katowice – Płock przez Łódź.

Pociąg TLK Kormoran pojedzie w nowej relacji Polanica Zdrój – Olsztyn i zapewni tym samym codzienne połączenie Katowic oraz Częstochowy z Kotliną Kłodzką, Warszawą i Olsztynem.

dd5xngu

Morawiecki i negocjacje z Merkel. Wiceminister o "dyskusji o przyszłości Unii Europejskiej"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dd5xngu

Podziel się opinią

Share
dd5xngu
dd5xngu
Więcej tematów