Trwa ładowanie...
dadval4

Katowice. Rozpoczęły się szczepienia. W pierwszej kolejności objęły medyków

W szpitalu tymczasowym dla chorych na COVID-19 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczęły się szczepienia przeciw koronawirusowi. W pierwszym dniu lek ma przyjąć pięćdziesiąt osób.
Share
W szpitalu tymczasowym w Katowicach rozpoczęły się szczepienia na COVID-19.
W szpitalu tymczasowym w Katowicach rozpoczęły się szczepienia na COVID-19.Źródło: Pixabay
dadval4

Rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska poinformowała, że do końca tygodnia w szpitalu tymczasowym w MCK zostanie zaszczepionych 180 medyków, nie tylko ze szpitala MSWiA w Katowicach, którego filią jest szpital tymczasowy, ale też z innych placówek. - Szczepienia idą bardzo sprawnie, realizujemy je, jak tylko otrzymujemy szczepionki z Agencji Rezerw Materiałowych i z hurtowni – podkreślił Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Szczepienia w szpitalu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbywają się w strefie czystej i bezpiecznej, gdzie ustawiono w tym celu specjalne boksy.

Katowice. Szczepionki na COVID-19 w drodze

Dodajmy, że do końca tygodnia do województwa śląskiego powinno trafić 25 tysięcy szczepionek przeciw COVID-19. - Szczepienia w szpitalach węzłowych idą bardzo sprawnie. 25 tys. szczepionek ma dotrzeć do woj. śląskiego. Mamy nadzieję, że liczby szczepionych będą cały czas na bardzo wysokim poziomie tym bardziej, że 15 stycznia zaczynamy szczepić osoby z pierwszego etapu – powiedział Wieczorek. Jego zdaniem w regionie sytuacja epidemiczna jest stabilna. - Od 3 tygodni ilość zakażeń utrzymuje się na zbliżonym poziomie – przekazał. - Bufor bezpieczeństwa w woj. śląskim jest cały czas bardzo wysoki. Oprócz tego szpital tymczasowy umożliwia i koordynuje proces odmrożeń. Jeśli sytuacja epidemiczna znów stanie się trudniejsza, proces przywracania tych miejsc w szpitalach potrwa od 48 do 72 godzin – dodał.

dadval4

Obostrzenia po 17 stycznia. Mocny komentarz Bartosza Arłukowicza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dadval4

Podziel się opinią

Share
dadval4
dadval4
Więcej tematów