Trwa ładowanie...
d43hwkm

Katowice. Rowery coraz popularniejsze, miasto podsumowało tegoroczny sezon

Ponad 110 tys. wypożyczeń rowerów miejskich odnotowano w tym roku w katowickim systemie rowerów miejskich City by Bike. Katowice podsumowały tegoroczny sezon.
Share
W Katowicach podróżowanie rowerem staje się coraz popularniejsze.
W Katowicach podróżowanie rowerem staje się coraz popularniejsze.Źródło: Pixabay
d43hwkm

Pierwsza wypożyczalnia rowerów miejskich w Katowicach powstała w 2015 r. Na początku mieszkańcy mieli do dyspozycji trzy stacje wypożyczeń, w tym roku było ich już ponad 80. - W tym roku mieliśmy już 83 wypożyczalnie z ponad 660 rowerami, co oznacza, że to największa taka sieć w woj. śląskim. Cieszy także rosnąca liczba użytkowników jednośladów. Tylko w tym roku do systemu dołączyło ponad 8 tys. nowych i jest ich łącznie ponad 71 tys. – cieszy się prezydent Katowic Marcin Krupa. - Sytuacja epidemiczna wpłynęła oczywiście na liczbę wypożyczeń i popularność systemu, natomiast zdecydowaliśmy się je uruchomić, aby dać alternatywę dla podróży komunikacją miejską z ograniczeniami. Rowery miejskie są w Katowicach środkami transportu indywidualnego, a w ostatnich latach stały się dla tysięcy osób alternatywą dla transportu publicznego, co w czasie epidemii ma duże znaczenie, w szczególności dla osób codziennie dojeżdżających do pracy – dodał Krupa.

Najaktywniejszy użytkownik wypożyczył rower aż 474 razy. Natomiast najpopularniejszą stacją ponownie jest ta zlokalizowana na katowickim rynku, z której rowery wypożyczono ponad 14,5 tys. razy. Ponad 4 tysiące razy skorzystano ze stacji zlokalizowanych na Placu Wolności, przy kościele Mariackim oraz w Dolinie Trzech Stawów. Średni czas wypożyczenia roweru miejskiego to 30 minut,

Katowice inwestują w infrastrukturę rowerową

W tym roku w Katowicach powstało 8,4 km nowych dróg rowerowych co kosztowało ponad 8,7 mln zł. - Połączyliśmy rondo Huchrackiego z ul. Medyków i dalej w kierunku Centrum Przesiadkowego Ligota, powstała trasa wzdłuż ul. Boya Żeleńskiego i ul. Szarych Szeregów. Nowe trasy powstały także w ramach dużych inwestycji, jak centra przesiadkowe i baseny. Obecnie realizowane są dwie drogi – wzdłuż Alei Korfantego i ul. Lotnisko – mówi Bogusław Lowak, naczelnik wydziału transportu.

d43hwkm

Nowe trasy powstały też w ramach dużych inwestycji, jak centra przesiadkowe i baseny. Obecnie realizowane są dwie drogi – wzdłuż Alei Korfantego i ul. Lotnisko. W tym roku miasto zrezygnowało też całkowicie ze stosowania na drogach rowerowych kostki brukowej. Wśród udogodnień pojawiły się kolejne podnóżki na skrzyżowaniach – np. ul. Dobrowolskiego z Aleją Roździeńskiego

WP ujawniła skandal na fermie norek. Posłanka Katarzyna Piekarska zapowiada działania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43hwkm

Podziel się opinią

Share
d43hwkm
d43hwkm
Więcej tematów