Trwa ładowanie...

Katowice. Naciągnięta na "certyfikat bezpieczeństwa". Straciła kilkanaście tysięcy zł

Mieszkanka województwa śląskiego oszukana metodą na „paczkę”. Uwierzyła oszustowi, że przysyłana jej z zagranicy paczka została zatrzymana do kontroli celnej i wymaga opłacenia należności celno-podatkowych m.in. rzekomych "certyfikatów bezpieczeństwa". Straciła kilkanaście tysięcy zł.
Share
Katowice. Seniorka straciła kilkanaście tysięcy złotych.
Katowice. Seniorka straciła kilkanaście tysięcy złotych.Źródło: Pixabay
d3relbi

- Mieszkanka województwa śląskiego dostała informację, że czeka na nią paczka z zagranicy. Następne otrzymała kilka wiadomości, z których wynikało, że przesyłka została zatrzymana do kontroli celnej. Osoba kontaktująca się z kobietą nakazała zapłatę kilku tysięcy złotych należności celno-podatkowych i ubezpieczenia. Powodem było zagrożenie bezpieczeństwa międzynarodowego. Wpłata pieniężna miała być gwarancją wydania przesyłki i odstąpienia od dalszej kontroli celnej – opisuje mechanizm działania oszustów nadkom. Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Pod presją licznych wiadomości, które rzekomo pochodziły od organów celno-podatkowych, kobieta przelała na wskazany rachunek w sumie kilkanaście tysięcy złotych, a miała wpłacić jeszcze kolejną dużą kwotę. Sprawa wyszła na jaw, kiedy kobieta nabrała wątpliwości i skontaktowała się z Krajową Administracją Skarbową, pytając co z jej przesyłką.

Katowice. Seniorka oszukana na kilkanaście tysięcy zł

Oszukana kobieta to starsza osoba. Oszust lub oszuści wiedzieli, że co jakiś czas otrzymuje paczki z zagranicy. Była przekonana, że ma otrzymać kolejną.

d3relbi

PracownicyIzby Administracji Skarbowej podkreślają, że organy celne przy odprawie przesyłek w obrocie pocztowym, gdy są pobierane należności przywozowe związane z importem, zawsze wydają decyzję w formie pisemnej. Nigdy nie jest to informacja telefoniczna lub e-mailowa.

Izba Administracji Skarbowej przestrzega przed przekazywaniem pieniędzy obcym osobom i dodaje, że wszelkie telefoniczne wezwania z nakazem zapłaty za paczkę zagranicznągrożą utratą gotówki.

Wielkanoc 2021. Będzie stan nadzwyczajny? Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel wyjaśnia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3relbi

Podziel się opinią

Share
d3relbi
d3relbi
Więcej tematów