Trwa ładowanie...

Katowice. Mieszkanie plus. Nabór wniosków na mieszkania pół roku później niż planowano

Nabór wniosków na mieszkania na osiedlu Nowy Nikiszowiec ruszy w styczniu przyszłego roku – poinformowała spółka PFR Nieruchomości. To już trzeci termin naboru.
Share
Nowy Nikiszowiec jest już prawie gotowy.
Nowy Nikiszowiec jest już prawie gotowy.Źródło: Materiuały prasowe
d47vh70

Nowy Nikosziwiec to sztandarowa inwestycja w ramach rządowego programu Mieszkanie plus. Początkowo planowano, że wnioski o mieszkania przyjmowane będą w czerwcu, potem termin przesunięto na wrzesień, a teraz mówi się o styczniu przyszłego roku. Dokładny termin rozpoczęcia rekrutacji najemców zostanie podany do publicznej wiadomości najpóźniej do 15 grudnia 2020 roku na stronie internetowej katowice.eu. - zastrzegła spółka.

– Obecnie trwają prace związane z organizacją naboru w ścisłym reżimie sanitarnym. Składanie wniosków będzie możliwe także online, pozostaje jednak konieczność dostarczenia przez potencjalnych najemców oryginałów dokumentów, potwierdzających dane np. dot. dochodów. Zważywszy, że zainteresowanie mieszkaniami na osiedlu Nowy Nikiszowiec jest bardzo duże, stoimy przed sporym wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa tego procesu - zarówno dla wnioskujących, jak i pracowników obsługi. Prace organizacyjne zakończymy maksymalnie do 15 grudnia, wtedy też podamy szczegóły przebiegu naboru, jak i konkretny dzień jego styczniowego startu – tłumaczy Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Dla kogo mieszkania?

Na początku tego roku katowiccy radni przyjęli uchwałę, w której zdefiniowano katalog kryteriów pierwszeństwa. Wśród ubiegających się o mieszkania na Nowym Nikiszowcu na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35 i powyżej 65 roku życia, niepełnosprawni czy rozliczający się z podatku dochodowego w Katowicach.

d47vh70

Warunkiem ubiegania się o najem mieszkania jest złożenie wniosku w określonym terminie.

Po przeprowadzeniu oceny punktowej, zostanie przygotowana lista wniosków uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów. W przypadku wniosków, które uzyskały taką samą liczbę punktów, o kolejności wpisu na listę najemców będzie decydowała kolejność wpłynięcia wniosku.

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG Infomonitor.

Prace na finiszu

Dodajmy, że budowa osiedla jest na finiszu. W kwartale A zakończono już montaż paneli podłogowych w mieszkaniach, a obecnie trwają na nim prace montażowe drzwi pokojowych wewnątrz lokali oraz prace wykończeniowe na klatkach schodowych.

d47vh70

Z kolei w kwartale B w mieszkaniach trwa malowanie ścian oraz montaż paneli podłogowych i podobnie jak w kwartale A - montowane są drzwi pokojowe i trwają prace wykończeniowe klatek schodowych.

Strajk Kobiet. Piotr Szumlewicz o postulatach rady konsultacyjnej

W kwartale C na ukończeniu są roboty posadzkarskie oraz wykonywanie elewacji. W mieszkaniach są układane płytki ceramiczne, zakładany jest biały montaż oraz są malowane ściany. Odbywa się także montaż drzwi, zarówno tych do klatek schodowych, jak i tych do mieszkań. Trwają prace wykończeniowe klatek schodowych.

Trwają także prace w otoczeniu osiedla i na jego dziedzińcach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47vh70

Podziel się opinią

Share
d47vh70
d47vh70
Więcej tematów