Trwa ładowanie...

Katowice. Katowicka Karta Mieszkańca, zobacz co możesz zyskać?

Blisko 33 tys. Katowickich Kart Mieszkańca (KKM) zarejestrowali już katowiczanie. Karta uprawnia do zniżek, premiując osoby, które są zameldowane w Katowicach i płacą tam podatki.
Share
Katowice. Mieszkańcy chętnie sięgają po Katowicką Kartę Mieszkańca.
Katowice. Mieszkańcy chętnie sięgają po Katowicką Kartę Mieszkańca.Źródło: UM Katowice
d13apod

Z prawie 32,9 tys. zarejestrowanych już Katowickich Kart Mieszkańca w ponad 20,5 tys. przypadków mieszkańcy rejestrowali się do programu przez aplikację mobilną. Kartę można otrzymać także poprzez rejestrację na portalu: kkm.katowice.eu, a także otrzymać ją w formie plastykowej czy przypisanej do karty płatniczej.

Zgodnie z informacjami z miejskiej strony nt. KKM obecnie honoruje ją pięć podmiotów miejskich: Muzeum Historii Katowic, Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum", Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. K. Bochenek (w kontekście wybranych organizowanych wydarzeń) oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (w kilkunastu obiektach).

Katowice. Zyski z Katowickiej Karty Mieszkańca

Zniżki na podstawie KKM honoruje też ok. 60 podmiotów prywatnych, m.in. sklepy i firmy usługowe, firma taksówkowa, salony urody, przedsiębiorstwa turystyczne, księgarnia, kancelarie prawne czy miejsce fabularyzowanej zabawy dla dzieci.

d13apod

Ponadto od początku tego roku w Katowicach wstrzymano wydawanie kart programów: Aktywni Seniorzy oraz Nas Troje i więcej. Mieszkańcy – seniorzy i rodziny wielodzietne od 1 stycznia 2021 r. mogą korzystać z dotychczasowych zniżek, jakie daje uczestnictwo w tych programach na podstawie Katowickiej Karty Mieszkańca.

Zapowiadana przed ostatnimi wyborami samorządowymi przez prezydenta miasta Marcina Krupę karta miała zacząć w pełni działać od 1 września ub. roku.

Katowicka Karta Mieszkańca była jednym z zobowiązań prezydenta tego miasta Marcina Krupy, złożonych przed ostatnimi . , w których starał się on o reelekcję.

Tomasz Grodzki bez immunitetu? "Przykrywka tematu Daniela Obajtka"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d13apod

Podziel się opinią

Share
d13apod
d13apod
Więcej tematów