Trwa ładowanie...

Katowice. Dorabiał do pensji. Sposób był nielegalny

Co najmniej 40 tysięcy złotych ukradł konwojent, który włamywał się do przewożonych kasetek bankomatowych. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego z komendy wojewódzkiej w Katowicach. Podejrzany usłyszał na razie cztery zarzuty, ale wkrótce ma ich być więcej.
Share
Katowice. Policja zatrzymała nieuczciwego konwojenta.
Katowice. Policja zatrzymała nieuczciwego konwojenta.Źródło: Śląska Policja
d1ibdva

Kryminalni wpadli na trop nieuczciwego konwojenta pod koniec ubiegłego roku. Kiedy uzyskali informację, że w firmie odpowiedzialnej za transport pieniędzy z bankomatów brakuje pieniędzy, postanowili przyjrzeć się zatrudnionemu w niej od kilku lat 49-latkowi.

Katowice. Konwojent okradał kasetki bankomatowe

Przypuszczenia policjantów były trafne. Według dotychczasowych ustaleń śledczych konwojent wykorzystywał moment, w którym był sam w samochodzie, zrywał plomby z kasetek bankomatowych i kradł z nich gotówkę. Jednorazowo mężczyzna zabierał z nich od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Drugi z pracowników najczęściej zasilał w tym czasie bankomat pieniędzmi.

d1ibdva

49-latek został zatrzymany pod koniec ubiegłego tygodnia, chwilę po tym, jak przyszedł do pracy. Zupełnie nie spodziewał się obecności mundurowych w siedzibie firmy. Jak się okazało, nieuczciwy pracownik włamywał się do kasetek od czerwca ubiegłego roku. Policjanci oszacowali, że wzbogacił się w ten sposób o przynajmniej 40 tysięcy złotych.

Kryminalni przeszukali pracowniczą szafkę 49-latka, jego samochód i mieszkanie. Znaleźli dużą ilość kart bankomatowych oraz blisko 30 tysięcy złotych, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar.

Mężczyźnie przedstawiono do tej pory cztery zarzuty, ale sprawa jest rozwojowa. Śledczy już zapowiedzieli, że będą one rozszerzane o kolejne, tego typu czyny. 49-latek przyznał się do ich popełnienia. Za kradzież z włamaniem grozi mu do dziesięciu lat więzienia.

Najnowszy sondaż dla WP. Komentarz Bartosza Arłukowicza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ibdva

Podziel się opinią

Share
d1ibdva
d1ibdva
Więcej tematów