Trwa ładowanie...

Katowice. 25-latek znalazł w rynnie ukrytą gotówkę

Do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zgłosił się 25-letni mężczyzna, który w rynnie przy ul. Francuskiej znalazł zwitek pieniędzy.

Share
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay
d43wtrc

Gotówkę przyniósł do komendy oświadczając, że kiedy wracał z zajęć na uczelni, zauważył wciśnięte w rynnę pieniądze. Bardzo zdziwił go ten fakt. Gotówka, która została zabezpieczona przez policjantów z wydziału kryminalnego zostanie teraz przekazana do Biura Rzeczy Znalezionych Urzędu Miejskiego w Katowicach, gdzie trafi na tzw. konto sum depozytowych.

Katowice. Znalezioną gotówkę musi zwrócić

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w przypadku, gdy rzecz znaleziona nie zostanie odebrana przez osobę uprawnioną we wskazanym do jej odbioru terminie, staje się własnością znalazcy.

Katowiccy policjanci przypominają, że znalezioną rzecz (gotówkę) należy zawsze oddać, nawet jeżeli nie jest znany właściciel. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli znalazca nie odda znalezionej rzeczy (np. pieniędzy), a właściciel zgłosi to Policji, wówczas taki czyn jest kwalifikowany jako przywłaszczenie, za co grozi kara do trzech lat więzienia.

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Wiceminister mówi o "bonusach"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d43wtrc

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43wtrc
d43wtrc
Więcej tematów