Trwa ładowanie...

Gliwice. Wydawałoby się, że nie mogą… a jednak pobiegli. Dla innych

Jakie to dziwne uczucie, gdy biegniesz i zamiast zbliżać się do mety, to ona zbliża się do ciebie. I jakże to niesamowite, gdy biegnie obok ciebie ktoś, kto wydawałoby się nie jest w stanie tego zrobić. Robi to - dla siebie, ale przede wszystkim dla tych, którzy rzeczywiście nie mogą.

Śląskie. Tysiące uczestników w Polsce i setki tysięcy na całym świecie pobiegło dla pacjentów z urazami rdzenia kręgowego.Śląskie. Tysiące uczestników w Polsce i setki tysięcy na całym świecie pobiegło dla pacjentów z urazami rdzenia kręgowego.Źródło: wings for life
d4jum22
d4jum22

To był niezwykły bieg. Kolejny raz niezwykli ludzie pokazali, że warto pokonać samego siebie, by pomóc innym. Tysiące uczestników w Polsce i setki tysięcy na całym świecie pobiegło dla pacjentów z urazami rdzenia kręgowego.

W Gliwicach niepełnosprawni pobiegli w egzoszkieletach, które pomogły im pokonać własne ograniczenia. Dzięki specjalnej konstrukcji, osoby z niedowładem lub porażeniem kończyn, mogą naturalnie się poruszać. Pomaga im to na nowo uczyć się chodzenia…a nawet biegania.

W zeszłym roku, przez pandemię koronawirusa, bieg nie mógł się odbyć. W tym roku, na starcie w Gliwicach ustawił się mocno sportowy team. W drużynie znalazł się zdobywca najdłuższego dystansu na świecie w egzoszkielecie i wielokrotny medalista w wyciskaniu sztangi leżąc.

"Bajlando Andrzeja Dudy". Kosiniak-Kamysz uderzył w PiS

Ze względu na wciąż panujące obostrzenia, uczestnikom można było kibicować przez internet. To już czwarty raz, gdy w organizowanym od 2014 r. biegu, udział wzięli niepełnosprawni w egzoszkielecie.

d4jum22

Tysiące uczestników w Polsce uciekało przed goniącym ich "Kapitanem Wąsem", czyli Adamem Małyszem. Wszystkie środki zebrane podczas biegu przeznaczone zostaną na badania pacjentów z urazami rdzenia kręgowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4jum22
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jum22
Więcej tematów