Trwa ładowanie...
d43n39u

Gliwice. Łóżka od WOŚP w kolejnym śląskim mieście

Od początku pandemii do placówek medycznych w kraju trafił sprzęt o wartości niemal 50 mln zł. To 200 łóżek do intensywnej opieki medycznej, kilkadziesiąt respiratorów i prawie 3 mln maseczek. O wszystkim tym przypomina Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która kolejny raz zadbała o wsparcie szpitali.
Share
Łóżka od WOŚP trafią na oddział obserwacyjno-zakaźny
Łóżka od WOŚP trafią na oddział obserwacyjno-zakaźnyŹródło: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach
d43n39u

Do obdarowanych placówek na Śląsku, właśnie dołączyły Gliwice. Zgodnie z obietnicą Jurka Owsiaka, specjalistyczne łóżka przeznaczone są dla pacjentów zmagających się z ciężkim przebiegiem COVID-19.

”Zapewnienie pełnego komfortu pacjentom, którzy mają duszności, wymagają kompleksowej opieki - to w tej chwili nasz priorytet. Te łóżka nam pomogą w codziennej pracy i za to bardzo dziękujemy” – mówi Alicja Rogowska, pielęgniarka Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

10 łóżek będzie służyć chorym na oddziale obserwacyjno-zakaźnym. To już kolejna pomoc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla szpitala przy Zygmunta Starego 20.

d43n39u

Koronawirus. Jerzy Owsiak krytykuje organizację szpitala polowego na PGE Narodowym

”Trwająca pandemia wiele nam zabrała, wiele zmieniła, ale jednego zmienić nie jest w stanie: wciąż mamy bardzo wielu dobrych ludzi wokół naszego szpitala, którzy dają nam wsparcie każdego dnia. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy otrzymaliśmy m.in. środki ochrony indywidualnej, a w kolejnym etapie także supernowoczesny respirator” - podkreśla Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Prócz wsparcia ze strony WOŚP, do szpitali trafił również sprzęt, który przekazały firmy medyczne. To, m.in. pompy infuzyjne objętościowe, zestawy USG czy kilka tysięcy wielorazowych maseczek ochronnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43n39u

Podziel się opinią

Share
d43n39u
d43n39u
Więcej tematów