Trwa ładowanie...
d3kotp5

Dąbrowa Górnicza. Policja pojawi się z zaskoczenia. Kryminalni dostali dwa nieoznakowane pojazdy

Dwa nowe samochody otrzymała Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej. To nieoznakowane kia ceed, które trafią do kryminalnych. Ich koszt to 190 tysięcy złotych.
Share
Do kryminalnych z Dąbrowy Górniczej trafiły dwa nieoznakowane radiowozy.
Do kryminalnych z Dąbrowy Górniczej trafiły dwa nieoznakowane radiowozy.Źródło: Śląska Policja
d3kotp5

Tabor dąbrowskiej policji zwiększył się o dwa nieoznakowane radiowozy. Kosztowały 190 tysięcy złotych. ich zakup był możliwy tylko dzięki pomocy samorządu Dąbrowy Górniczej.

- Nowe samochody służbowe, to dwa nieoznakowane radiowozy marki kia Ceed z silnikami benzynowymi. Samochody mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnili służbę. Radiowozy będą użytkowane przez policjantów pionu kryminalnego – mówi asp. Bartłomiej Osmólski, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Dąbrowa Górnicza wspiera policję

Do zakupu radiowozów dołożyły się władze Dąbrowy Górniczej. Już w maju rada miejska podjęła uchwałę o przekazaniu na ten cel 95 tys. zł, co pokryło koszt jednego auta. Drugi samochód policja kupiła ze środków własnych.

d3kotp5

– Wspieranie policji, mimo że nie jest to podstawowe zadanie samorządu, jest bardzo istotne. Warto wygospodarowywać środki w sytuacji, gdy zyskuje na tym bezpieczeństwo dąbrowian – podkreśla Robert Kazimierski, przewodniczący komisji budżetowej rady miejskiej w Dąbrowie Górniczej. - Samorządowi i policji przyświeca wspólny cel – dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Mając to na uwadze, jako radni poparliśmy uchwałę, dzięki której do dąbrowskiej komendy mogły trafić nowe samochody – dodaje.

Współpraca miasta i mundurowych trwa od wielu lat. W przeszłości magistrat Dąbrowy Górniczej dofinansowywał już m.in. zakupy radiowozów, paliwa, specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy, a także modernizację siedziby dąbrowskich stróżów prawa.

Strajk Kobiet. Scheuring-Wielgus: Nie ma powrotu do tego, co było

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kotp5

Podziel się opinią

Share
d3kotp5
d3kotp5
Więcej tematów