Trwa ładowanie...
d4ll182

Chwile grozy w Katowicach. Mężczyzna spadł z wieżowca

Katowice - chwile grozy na budowie wieżowca w centrum stolicy Śląska. Mężczyzna spadł z wysokości, doznał urazu głowy i stracił przytomność. Robotnika w ciężkim stanie zabrano do szpitala.
Share
Chwile grozy w Katowicach. Mężczyzna spadł z wieżowca
Chwile grozy w Katowicach. Mężczyzna spadł z wieżowcaŹródło: Facebook, Fot: 112 Katowice - służby ratunkowe
d4ll182

Katowice (woj. śląskie) - groźny wypadek na budowie wieżowca w centrum miasta. Pracujący tam robotnik spadł z wysokości i doznał poważnych obrażeń głowy.

Katowice. Upadek na budowie wieżowca

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do stanowiska kierowania w Katowicach około godziny 17:30 w poniedziałek 1 lutego. Na miejsce wysłano straż pożarną oraz ratowników medycznych.

d4ll182

Na miejscu okazało się, że poszkodowany to obywatel Ukrainy, który spadł z 12 na 11 piętro budującego się biurowca.

Burza po oświadczeniu Jarosława Kaczyńskiego ws. respiratorów. Zdecydowana reakcja Cezarego Tomczyka

- W wyniku upadku stracił przytomność, doznał urazu głowy, miał charczący oddech. Na miejsce zadysponowane zostały cztery zastępy straży pożarnej, w tym jeden z pojazdem z drabiną mechaniczną - przekazał w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" kpt. Adam Kryla, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Katowicach.

d4ll182

Katowice. Chwile grozy na budowie. Użyto dźwigu budowlanego

Akcja okazała się trudna, ponieważ samochód straży pożarnej z Katowic nie mógł podjechać dostatecznie blisko budowanego budynku. - Strażacy zaczęli więc udzielać mężczyźnie pomocy przedmedycznej na górze. Równocześnie zadysponowaliśmy na miejsce specjalistyczną grupę ratownictwa wysokościowego z Radzionkowa - tłumaczył kpt. Kryla.

Ostatecznie do ściągnięcia mężczyzny wykorzystano dźwig budowlany, który znajdował się na miejscu. Podyktowane to było bardzo złym stanem zdrowia mężczyzny.

Po ściągnięciu robotnika z budowanego wieżowca został on przekazany ratownikom pogotowia medycznego. Ratownicy zabrali go do szpitala w Sosnowcu. Jego stan jest określany jako krytyczny.

Jak zaznaczają strażacy, akcja od odebrania zgłoszenia do ściągnięcia mężczyzny z budowy, trwała ponad dwie godziny.

Źródło: "Dziennik Zachodni"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ll182

Podziel się opinią

Share
d4ll182
d4ll182
Więcej tematów