Trwa ładowanie...

Chorzów. Chciał targnąć się na swoje życie. Policjanci zdążyli mu pomóc

Policjanci z Chorzowa uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki ich zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii.
Share
Śląsk. Policjanci z Chorzowa udzielili desperatowi pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe.
Śląsk. Policjanci z Chorzowa udzielili desperatowi pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Źródło: pixabay.com
d668gna

W ubiegłą niedzielę mundurowi z komisariatu I w Chorzowie zostali skierowani na ulicę Hajducką, celem udzielenia wsparcia policjantom z Rudy Śląskiej. Jak wynikało z relacji dyżurnego, w jednym z mieszkań miał przebywać młody mężczyzna, który może targnąć się na swoje życie.

- Po namierzeniu mieszkania, nikt nie otwierał drzwi. W pewnym momencie mundurowi usłyszeli ciche wołanie o pomoc, więc natychmiast siłą weszli do mieszkania, gdzie w jednym z pomieszczeń na podłodze zauważyli młodego mężczyznę, z którym kontakt był mocno utrudniony – poinformowała śląska policja.

Policjanci niezwłocznie udzielili desperatowi pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Oczekując na przyjazd karetki, monitorowali czynności życiowe 23-latka. Dzięki zdecydowanej postawie i szybkiej reakcji mundurowych, mężczyzna trafił pod właściwą opiekę. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

d668gna

Śląskie. Taksówkarz i policja uratowali desperata w Bielsku-Białej

Policjanci w Bielsku-Białej w ostatniej chwili uratowali 25-letniego mężczyznę, który targnął się na własne życie. Zawiadomił ich taksówkarz, do którego zadzwonił desperat. Kiedy na miejsce dojechali medycy, 25-latek był już bezpieczny. W związku z podjętą próbą samobójczą, został on zabrany przez pogotowie ratunkowe na badania do szpitala.

Pomocy, na terenie całego kraju można szukać, dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania 116 111.

Prof. Andrzej Horban: wolałbym zaszczepić w pierwszej kolejności osoby po 80. roku życia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d668gna

Podziel się opinią

Share
d668gna
d668gna
Więcej tematów