Trwa ładowanie...

Bytom. Powstaną trzy punkty szczepień masowych przeciwko COVID-19. Jeden w Plejadzie

Od 19 kwietnia będą funkcjonować w Bytomiu trzy punkty szczepień masowych przeciwko COVID-19. W ciągu tygodnia ma to pozwolić zaszczepić około 10 tysięcy mieszkańców - przekonuje prezydent miasta Mariusz Wołosz.
Share
Śląskie. Od 19 kwietnia będą funkcjonować w Bytomiu trzy punkty szczepień masowych przeciwko COVID-19.
Śląskie. Od 19 kwietnia będą funkcjonować w Bytomiu trzy punkty szczepień masowych przeciwko COVID-19.Źródło: UM Bytom
d139yby

Jak poinformował w czwartek bytomski magistrat punkty masowych szczepień w mieście będą zlokalizowane w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ("Medyk") przy ul. Wrocławskiej 120, w Centrum Handlowym Plejada przy al. Jana Nowaka - Jeziorańskiego 25 oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 przy al. Legionów 10.

- Zależało nam na znalezieniu takich lokalizacji, które nie tylko spełnią wymogi lokalowe i techniczne, ale też takie, do których bytomianie będą mogli bez problemu dotrzeć swoim samochodem lub transportem publicznym. Mobilizujemy wszystkie siły, aby przyspieszyć powrót do normalności. Im szybciej się zaszczepimy, tym szybciej uzyskamy odporność zbiorową - podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

Przy tworzeniu punktów szczepień masowych Bytom nawiązał współpracę z Przychodnią Lekarską Szombierki, która zadeklarowała 12 zespołów szczepiennych - po sześć w dwóch uruchomionych punktach. Obsadę punktu szczepień masowych w WSS nr 4 zapewni personel szpitala.

d139yby

Bytom. Masowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Po szczepionkę do "Medyka"

Pierwszy z trzech punktów będzie funkcjonował w budynku oraz sali gimnastycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Wrocławskiej 120. Punkt ten zostanie wyposażony w sześć modułowych stanowisk szczepień zabezpieczanych przez sześć zespołów szczepiennych oraz lekarza medycyny.

- Chcielibyśmy, aby punkt szczepił codziennie, ale harmonogram działania punktu będzie można ustalić dopiero po otrzymaniu informacji o liczbie szczepionek, jakie trafią do Bytomia. Przy odpowiedniej organizacji pracy punktu, zespoły medyczne będą mogły zaszczepić średnio od 500 do 900 pacjentów każdego dnia - mówi Jarosław Więcław, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM.

Cios w Adama Niedzielskiego. Wiceszef klubu PiS Michał Wypij nie ugryzł się w język

W Centrum Handlowym Plejada przy al. Jana Nowaka – Jeziorańskiego na potrzeby punktu wydzielono dwa lokale - po byłej drogerii Sephora oraz butiku Promod.

d139yby

Bytom. Szczepienia na COVID-19. 10 tysięcy zaszczepionych tygodniowo?

Obecnie bytomianie szczepieni są w 20 punktach stworzonych przez działające w mieście przychodnie i szpitale. Jeden z tych punktów - znajdujący się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 - ma zostać przekształcony w punkt szczepień masowych. W placówce ma być szczepione co najmniej 200 osób dziennie.

- Dzięki uruchomieniu trzech punktów szczepień masowych, będziemy w stanie w ciągu tygodnia zaszczepić około 10 tysięcy mieszkańców - jeśli oczywiście taka liczba szczepionek trafi do Bytomia - przekonuje Mariusz Wołosz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d139yby

Podziel się opinią

Share
d139yby
d139yby
Więcej tematów