Trwa ładowanie...

Bytom. Pasjonujące spacery. Odkryli piękno ulicy Dworcowej i tajemnice Dworca PKP

Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców w ramach Cyfrowej Biblioteki Bytomskiej Architektury zorganizowało kolejne pasjonujące wycieczki przypominające wielokulturową historię Bytomia.

Śląskie. W niedzielę 4 lipca jedną z wycieczek organizowanych przez MDM był spacer po ulicy Dworcowej i odkrywanie tajemnic bytomskiego Dworca PKP.Śląskie. W niedzielę 4 lipca jedną z wycieczek organizowanych przez MDM był spacer po ulicy Dworcowej i odkrywanie tajemnic bytomskiego Dworca PKP.Źródło: UM Bytom
d291fwx
d291fwx

W niedzielę 4 lipca jedną z wycieczek organizowanych przez MDM był spacer po ulicy Dworcowej i odkrywanie tajemnic bytomskiego Dworca PKP.

Spacer poprowadzili Jacek Maniecki i Dobromir Kazimierczak, a rozpoczął się on od przypomnienia historii powstania ulicy Dworcowej, jej dziejów od XIX wieku, architektury z pięknymi detalami oraz funkcji budynków, które do dziś są potwierdzeniem, że Dworcowa jest jedną z najważniejszych ulic w mieście.

Bytom. Odkryli piękno ulicy Dworcowej i tajemnice Dworca PKP

Na Placu Michała Wolskiego w Bytomiu z kolei rozpoczęła się część wycieczki poświęcona Dworcowi PKP. Dobromir Kazimierczak nie tylko opowiedział jego dzieje, odkrył tajemnice, ale przede wszystkim przedstawił wiele ciekawostek związanych z jego funkcjonowaniem w okresie międzywojennym oraz po 1945 roku.

Koronawirus znowu zaatakuje. "Lockdown". Wróciło znienawidzone słowo

Przypomniał m.in. o polskim pierwszym peronie, wskazał na starych fotografiach niemieckie napisy informujące o kierunku jazdy, omówił jak czyszczono oszklony dach hali peronowej Dworca PKP za pomocą suwnicy oraz wskazał, gdzie istniały podziemne tunele.

d291fwx

Bytom. Spacer poświęcony architekturze i historii Rynku

Oprócz wycieczki po ul. Dworcowej i Dworcu PKP, Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców przygotowało w niedzielę także dwa inne spacery poświęcone architekturze i historii bytomskiego Rynku oraz Śladem Promenady do Goju.

Sobotnio-niedzielne wycieczki zostały przygotowane przez członków Stowarzyszenia Miasto Dla Mieszkańców w ramach Cyfrowej Biblioteki Bytomskiej Architektury, która jest projektem współfinansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminę Bytom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d291fwx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d291fwx
Więcej tematów