Bielsko-Biała. Teatr Polski zamknięty. Wszystkie spektakle odwołane
U dwóch członków zespołu artystycznego Teatru Polskiego w Bielsku-Białej potwierdzono chorobę COVID-19. Do 18 października włącznie odwołała wszystkie zaplanowane spektakle.
"W związku z dwoma potwierdzonymi przypadkami zakażenia wirusem Covid-19 w zespole artystycznym Teatru Polskiego, jesteśmy zmuszeni odwołać wszystkie spektakle zaplanowane do 18 października włącznie. Będziemy na bieżąco informować Państwa o sytuacji. Jednocześnie zapewniamy, że w Teatrze Polskim obowiązują wszelkie niezbędne procedury sanitarne" - czytamy w komunikacie na stronie internetowej bielskiego teatru.
W tym czasie na scenie teatru miały być grane spektakle „Zły”, „Seks dla opornych”, "Hotel Westminster", "Wyspa Kalina" oraz "Mistrz i Małgorzata". Wśród odwołanych imprez jest też koncert "Viva Italia".
Bilety na zaplanowane w tym terminie spektakle zachowają ważność. Będzie je można wykorzystać lub zwrócić. Informacje o zasadach ich wykorzystania lub zwrotu można uzyskać kasie teatru.
Bielski teatr powstał w 1890 roku. Pierwszą premierą był szekspirowski "Sen nocy letniej". Do końca II wojny światowej działał jako zawodowa scena niemiecka, a od 1945 roku jako polska.
W obecnym, 131. sezonie, Teatr Polski wystawił już pierwszą premierę. W minioną sobotę zaprezentowano adaptację powieści "Zły" Leopolda Tyrmanda w reżyserii Piotra Ratajczaka.
"Na fali współczesnej popularności powieści i seriali kryminalnych, m.in. kultowego już w pewnych kręgach "Ślepnąc od świateł", będziemy odsłaniać ciemną stronę stolicy. Nie chcemy jednak aktualizować powieści, ale bawiąc się konwencją epoki, spróbujemy oddać klimat pościgów Chevroletów i Warszaw ul. Marszałkowską. Gangsterzy, nocne kluby, a pośród nich tajemniczy Zły, samozwańczy detektyw i jedyny sprawiedliwy próbujący walczyć ze złem tego miasta. Korzystając z konwencji westernu, romansu i reportażu, którymi bawi się Tyrmand w swojej powieści, wprowadzimy widza w symfonię wielkieg miasta. Będziemy się mierzyć z naszą tęsknotą za mitami tamtego okresu" - piszą twórcy spektaklu.