Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Szczególny koncert, pamiętają o Marii Koterbskiej

Minął ponad miesiąc od śmierci Marii Koterbskiej, niekwestionowanej damy polskiej sceny muzycznej. W hołdzie dla niezwykłej bielszczanki 18 marca o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się koncert pt. I tak się trudno rozstać.
Share
Bielsko-Biała. Piosenki Marii Koterbskiej znów zabrzmią na żywo.
Bielsko-Biała. Piosenki Marii Koterbskiej znów zabrzmią na żywo. Źródło: UM Biellsko-Biała, Fot: Paweł Sowa
d3iq4ou

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to widowisko z wykorzystaniem multimediów, niezwykłych strojów z tamtych lat, w atmosferze kolorowych jarmarków, kawiarenek, liryki i dowcipu najlepszych polskich twórców. Przypomnienie czasów, w których żyła i śpiewała Maria Koterbska, będzie nie tylko symboliczne, gdyż patronatów temu wydarzeniu udzielili bliscy i przyjaciele artystki, potomkowie tych, którzy dla niej tworzyli, występowali na scenie, otaczali przyjaźnią i przesłali do Bielska-Białej swoje wsparcie dla tego pomysłu. Są to: Roman Frankl, syn Marii Koterbskiej, Agata Passent i jej Fundacja Okularnicy im. A. Osieckiej, Danuta Grechuta, Fundacja Ireny Kwiatkowskiej FiK, Piotr i Jaga Kofta z Fundacją Pamiętajcie o ogrodach, Fundacja Wasowscy oraz Fundacja Krystyny JandyNa Rzecz Kultury.

- Na scenie pojawi się wiele niespodzianek, mnóstwo wspomnień i gości, w tym gość wyjątkowy, syn Marii Koterbskiej - Roman Frankl, aktor i piosenkarz.

Bielsko-Biała. Szczególny koncert poświęcony Marii Koterbskiej

Nie zabraknie oczywiście przebojów Marii Koterbskiej, wspaniałych polskich piosenek Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory. Będzie i zabawnie (Jesteśmy na wczasach) i lirycznie (List do matki) i wspominkowo (Augustowskie noce) – zapewniają organizatorzy. Wydarzenie miało już swoją premierę, 28 lutego, w Klubie Metrum.

d3iq4ou

Opracowaniem muzycznym wszystkich utworów zajął się bielski muzyk, pianista, związany z grupą Lizard Paweł Fabrowicz. Projekt widowiska stworzyła i wyreżyserowała je Agnieszka Szulakowska z Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. M. Koterbskiej, kostiumy aranżuje Victor de Baumont. Na scenie BCK występują młodzi adepci sztuki wokalnej i aktorskiej, studenci szkół teatralnych, wokaliści, laureaci najważniejszych polskich konkursów piosenki, w tym wielu bielszczan.

Bilety w cenie 30 zł są do nabycia wBielskim Centrum Kultury.

Marcin Kierwiński kontra Tomasz Zimoch. Poszło o TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3iq4ou

Podziel się opinią

Share
d3iq4ou
d3iq4ou
Więcej tematów