Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Są pieniądze, będzie sprzęt na zakup sprzętu do walki z koronawirusem

Dofinansowanie w wysokości blisko 3,66 mln zł, z czego 3,11 mln zł pochodzi z funduszy Unii Europejskiej, otrzymało na zakup sprzętu pomagającego w walce z COVID-19 Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej koło Bielska-Białej.

Szpital w Bystrej wzbogaci się o nowy sprzęt do walki z koronawirusem.Szpital w Bystrej wzbogaci się o nowy sprzęt do walki z koronawirusem.Źródło: Szpital w Bystrej
daawk54
daawk54

Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej koło Bielska-Białej otrzymał dofinansowanie do zakupu sprzętu, który pomoże w walce z koronawirusem. Decyzję o dofinansowaniu ze źródeł Unii Europejskiej zakupu aparatury i sprzętu medycznego na oddziały szpitalne oraz pracownie diagnostyczne podjął zarząd województwa śląskiego. Ponad 366 tys. zł dołożył budżet państwa

Dzięki dofinansowaniu placówka zakupi aparaturę i sprzęt niezbędny do walki z COVID-19, m.in. 11 respiratorów różnych typów, kilka kardiomonitorów, mobilny aparat USG, cyfrowy aparat RTG wraz z systemem, łóżka intensywnego nadzoru medycznego, pompy infuzyjne, a także środki ochrony indywidualnej i płyny do dezynfekcji rąk.

Szpital w Bystrej na pierwszej linii walki

Dodajmy, że bielski szpital zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, jest w sieci placówek, które na pierwszej linii walczą z COVID-19. W szpitalu są 32 łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej jest ośrodkiem zajmującym się rozpoznawaniem i leczeniem chorób płuc. Rokrocznie diagnozowanych i leczonych jest w nim ok. 50 tys. pacjentów. Realizowanych jest prawie 9 tys. hospitalizacji na oddziałach pulmonologicznych, chorób płuc i gruźlicy, internistycznym, chirurgii klatki piersiowej oraz anestezjologii i intensywnej terapii.

Strajk kobiet. Władza "przekupiła" policję podwyżkami? Ekspert mówi wprost

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
daawk54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daawk54
Więcej tematów