Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Dłuższy termin prac na ul. Cieszyńskiej

Przebudowa ulicy Cieszyńskiej zakończy się później, bo dopiero 30 czerwca 2021 roku. Miasto podpisało aneks do umowy. Inwestycja powiększy się jednak m.in. o budowę parkingu.

Share
Dzięki przebudowie ul. Cieszyńskiej m.in. łatwiej dojedziemy do terenów rekreacyjnych wokół lotniska w Aleksandrowicach.
Dzięki przebudowie ul. Cieszyńskiej m.in. łatwiej dojedziemy do terenów rekreacyjnych wokół lotniska w Aleksandrowicach. Źródło: UM Bielsko-Biała, fot: Paweł Sowa
d3il35q

Przebudowa ulicy Cieszyńskiej to jedna z najważniejszych i największych inwestycji drogowych w Bielsku-Białej. Niestety, prace się opóźnią, bo wykonawca miał problem z dostępem do wszystkich części placu budowy z powodu protestu mieszkańców, którzy nie godzili się na udostępnienie swoich nieruchomości pod rozbudowę ul. Cieszyńskiej i dróg przyległych.

Bielsko-Biała. Przedłużona przebudowa ul. Cieszyńskiej

Zgodnie z podpisanym aneksem, prace przy modernizacji ul. Cieszyńskiej potrwają do końca czerwca. Teraz wykonawca skupia się na tym, aby w jak najkrótszym czasie oddać do użytku obydwa podziemne przejścia dla pieszych. Związane jest to z zapowiedziami, że powoli dzieci będą wracać do szkół i trzeba im zapewnić maksimum bezpieczeństwa w drodze do placówek oświatowych.

Na ul. Cieszyńskiej najwięcej do zrobienia jest w rejonie lotniska. Tam też, gdy zakończą się prace budowlane, przewidziane jest zagospodarowanie terenów przyległych do lotniska. Powstanie nowy parking w sąsiedztwie Lasku Bathelta. Inwestycja będzie stanowiła zaplecze postojowe dla pętli rekreacyjnej, która jest tam wytyczona. Szczególnie docenią go kierowcy, chcący dojechać do lotniska od strony ul. Cieszyńskiej, i mieszkańcy znajdujących się tu dużych osiedli. Koszt tej inwestycji wynosi 2,7 miliona złotych.

Skoki w Zakopanem. Kibice ukarani mandatami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3il35q

Podziel się opinią

Share
d3il35q
d3il35q
Więcej tematów