Trwa ładowanie...
d17u583

Bielsko-Biała. Lekcje WF nabiorą blasku, Zakończyła się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 31.

To jedna ze sztandarowych inwestycji oświatowych ostatnich lat w Bielsku-Białej. Zakończyła się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 31 przy ul. Zapłocie Duże.
Share
Sala gimnastyczna przy SP nr 31 w Bielsku-Białej już niedługa zacznie służyć uczniom.
Sala gimnastyczna przy SP nr 31 w Bielsku-Białej już niedługa zacznie służyć uczniom.Źródło: UM Bielsko-Biała
d17u583

- Sala gimnastyczna wraz z zapleczem ma poprawić warunki uprawiania sportu przez uczniów szkoły. Jej budowa rozpoczęła się w czerwcu 2019 roku i trwała do listopada ubiegłego roku. Wartość inwestycji wyniosła 7,4 mln zł – informują urzędnicy z wydziału prasowego magistratu w Bielsku-Białej.

Budynek został tak zaprojektowany i wybudowany, że jest połączony ze szkołą łącznikiem. Jego lokalizacja to południowo-wschodnia strona szkoły.

Bielsko-Biała. Sala gimnastyczna gotowa

Hala ma wymiary 42,34 m długości i 20,10 m szerokości. Łącznik liczy ponad 6 metrów długości. Jej wysokość to 11,85 m.

d17u583

Na budynek składają się dwie kondygnacje i dwuspadowy dach. Został podzielone na dwie części. Główna z nich to sala sportowa z boiskami do gier zespołowych.

Do gry w koszykówkę służą boisko główne o wymiarach 28 x15 m i dwa niewymiarowe boiska poprzeczne, do gry w siatkówkę ( boisko główne 18 x 9 m oraz dwa niewymiarowe boiska poprzeczne). Druga część to zaplecze socjalno-techniczne wraz z pomieszczeniami dydaktycznymi, salką dla 20 osób i biblioteką. Te pomieszczenia są zlokalizowane na pierwszym piętrze budynku.

Sala sportowa na parterze ma wymiary 29,12 m długości i 19,20 szerokości. Również i tu znajduje się zaplecze socjalne. W jego skład wchodzą: dwie szatnie z węzłami sanitarnymi dla 60 uczniów, toalety, pokój trenera i pierwszej pomocy, dwa magazyny oraz pomieszczenie gospodarcze.

Na poddaszu zaprojektowane zostało pomieszczenie magazynowo-techniczne.

d17u583

Obecnie budynek przechodzi procedurę uzyskania zezwolenia na jego użytkowanie. Prawdopodobnie zakończy się ona jeszcze w styczniu.

Zapisy na szczepienia COVID-19. Dr Paweł Grzesiowski mówi o największych obawach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17u583

Podziel się opinią

Share
d17u583
d17u583
Więcej tematów