Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Jesteś emerytem lub rencistą? ZUS czeka na Twój telefon

Do rozliczenia podatku zostało jeszcze sporo czasu, nie warto jednak robić tego na ostatnią chwilę. I mimo, że kosztuje nas to sporo nerwów, jest na to rozwiązanie. Wystarczy zadzwonić.
Share
Nie wiesz jak rozliczyć PIT? Zadzwoń do ZUS-u
Nie wiesz jak rozliczyć PIT? Zadzwoń do ZUS-uŹródło: money.pl, Fot: Rafał Parczewski
dzajuat

Przy telefonie w bielskim oddziale ZUS czuwają eksperci, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z nowymi zasadami rozliczania podatku przez osoby pobierające świadczenia emerytalno-rentowe.

Ma to związek z wprowadzonymi zmianami, które dotyczą braku rozliczania przez ZUS świadczeniobiorców z nadpłatą podatku. Dostaną oni PIT 11A, który różni się od zeszłorocznego PIT 40A. Stąd wątpliwości, czy przypadkiem nie zaszła pomyłka i urząd nie przysłał błędnego formularza. A jeśli nie, to co z nim teraz zrobić.

Ponadto pojawiają się pytania, że skoro wystąpiła nadpłata, to kiedy nastąpi jej zwrot. ”Pytań jest bardzo wiele, dlatego też żeby wyjaśnić te wszystkie wątpliwości i ułatwić dostęp do kompleksowych informacji bielski oddział ZUS postanowił zorganizować wspólny dyżur ekspertów ZUS i Urzędu Skarbowego” - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

dzajuat

ZUS z większą kontrolą? Projekt zyskał miano "Konfident+"

Telefoniczny dyżur odbędzie się 8 marca w godzinach od 12.00 do 14.00. Z porady może skorzystać każdy, kto zadzwoni pod numer 33/ 825 24 24. Eksperci udzielą wszelkich informacji dotyczących rozliczenia z fiskusem, m.in. kto otrzyma z ZUS PIT 11A, a kto PIT 40A, czy ci którzy otrzymali PIT 11A muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym i jakie są zasady zwrotu nadpłaty przez urząd skarbowy.

Dzięki telefonicznej poradzie, w łatwy i szybki sposób rozwiane zostaną wszelkie wątpliwości. Pozwoli nam to także uniknąć niepotrzebnego stresu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzajuat

Podziel się opinią

Share
dzajuat
dzajuat
Więcej tematów