Trwa ładowanie...

Beskidy. Do Szczyrku szybko i wygodnie. Zakończyła się przebudowa drogi

Starostwo powiatowe w Bielsku-Białej zakończyło prace przy przebudowie tzw. starej drogi do Szczyrku. Dzięki inwestycji komfort jazdy zdecydowanie się poprawił.

Share
Beskidy. Stara droga do Szczyrku zyskała nową nawierzchnię.
Beskidy. Stara droga do Szczyrku zyskała nową nawierzchnię.Źródło: Starostwo :Powiatowe Bielsko-Biała.
d3ioyzh

Wszyscy, którzy jeżdżą do Szczyrku z Bielska-Białej przed Buczkowice od lat narzekali na stan drogi. Była pełna dziur i wybojów, To już jednak przeszłość. Ze stanu nawierzchni doskonale zdawały sobie też władze powiatu bielskiego, do którego droga należy, i zdecydowali się na jej remont. Chodzi o blisko półtorakilometrowy odcinek drogi biegnącej przez Buczkowice i Szczyrk – ul. Grunwaldzką i ul. Graniczną. To tzw. stara droga do Szczyrku. Dzisiaj kierowcy chętnie z niej korzystają, gdy główna trasa do tego kurortu jest zakorkowana.

Beskidy. Stara droga do Szczyrku wyremontowana

Inwestycja pochłonęła około 2,3 miliona złotych. Prace ruszyły jesienią ubiegłego roku. Obejmowały modernizację nawierzchni oraz remont istniejących chodników i systemu odwodnienia. Jak informują w Zarządzie Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej wprowadzono tam nową organizację ruchu.

d3ioyzh

Na inwestycję złożyły się samorządy. Połowa została sfinansowana z budżetu powiatu, resztę solidarnie po 25 procent dołożyły gmina Buczkowice i miasto Szczyrk.

Starosta bielski Andrzej Płonka, podsumowując inwestycję powiedział, że była to modernizacja nastawiona na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, nie była to natomiast pełna przebudowa obejmująca również podbudowę drogi.

Pożar w Nowej Białej. Ogień trawił dom po domu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ioyzh

Podziel się opinią

Share
d3ioyzh
d3ioyzh
Więcej tematów