Trwa ładowanie...
d1176ie

Aborcja. Protesty w Częstochowie. Policja użyła gazu pieprzowego

Z każdym dniem protesty po orzeczeniu TK przybierają na sile. Sprzeciw manifestowany jest w wielu miastach w całej Polsce. Coraz częściej dochodzi do starć z policją. W Częstochowie protestujących idących w kierunku Jasnej Góry zatrzymał kordon funkcjonariuszy. W pewnym momencie w ruch poszedł gaz pieprzowy. Dwie osoby zostały zatrzymane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aborcja. Protesty w Częstochowie. Policja użyła gazu pieprzowego / foto ilustracyjne
Aborcja. Protesty w Częstochowie. Policja użyła gazu pieprzowego / foto ilustracyjne (East News, Fot: Jan Graczynski)
d1176ie

Uczestnicy poniedziałkowego protestu spotkali się w pobliżu Archikatedry Częstochowskiej. Na schodach pojawili się przedstawiciele środowisk narodowych i katolickich. Skończyło się jednak na utarczkach słownych. Później protestujący ruszyli na plac Biegańskiego, powrócili w II aleję - przed siedzibę biura polityków PiS. Kolejnym punktem na trasie marszu była kuria częstochowska.

Tam ponownie czekali narodowcy, tym razem w asyście policjantów. Po kilku minutach protestujący ruszyli w kierunku Jasnej Góry. Na drodze jednak stanął kordon funkcjonariuszy. Tuż za policjantami pojawili się ponownie przedstawiciele środowisk narodowych, katolickich oraz osoby związane z PiS.

- Z uwagi na to, iż tłum, który zgromadził się w alei Sienkiewicza, nie stosował się do wydawanych przez policjantów komunikatów o konieczności zachowania zgodnego z prawem i zaczął atakować mundurowych odgradzających zwaśnione strony, użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu i siły fizycznej - informuje mł. asp. Kamil Sowiński z częstochowskiej policji.

d1176ie

Strajk Kobiet. Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiada Tadeuszowi Rydzykowi

Aborcja. Protesty w Częstochowie. Policja wylegitymowała 71 osób

Ostatecznie do eskalacji przemocy pomiędzy dwoma grupami manifestujących nie doszło. Policjanci zatrzymali dwie osoby, którym przedstawiono m.in. zarzut czynnej napaści na policjantów i naruszenia ich nietykalności. Funkcjonariusze wylegitymowali 71 osób, 6 otrzymało mandaty. W przypadku 12 osób zastosowano pouczenia i skierowano 2 wnioski o ukaranie do sądu.

d1176ie

Ogromne oburzenie wśród mieszkańców wywołała reakcja klasztoru jasnogórskiego po orzeczeniu TK. - Za życie razem z Jasnogórską Maryją dziękujemy Bogu za wyrok Trybunału Konstytucyjnego, w którym uznał on, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP - napisali Paulini na Twiterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Redakcja Modna Częstochowa

d1176ie

Podziel się opinią

Share
d1176ie
d1176ie
Więcej tematów