Trwa ładowanie...
d23k5gc

40 tys. działek marihuany przejęło śląskie CBŚ


Ponad 1,6 mln zł warta była marihuana, przejęta w Czeladzi (woj. śląskie) przez śląskich policjantów z Centralnego Biura Śledczego. Policja rozbiła gang zajmujący się przemytem i rozprowadzaniem narkotyku.

d23k5gc

Zapobiegliśmy wprowadzeniu na rynek co najmniej 40 tys. działek marihuany o wartości rynkowej ponad 1,6 mln zł - powiedziała w czwartek rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Alicja Hytrek. To największa (blisko 40 kg) ilość narkotyków, przechwycona w tym roku na Śląsku.

Na miejscu znaleziono też ok. 50 kilogramów "białego proszku", który mógł służyć jako domieszka do amfetaminy. Starczyłoby na kilkadziesiąt tysięcy działek. Według nieoficjalnych informacji marihuana trafiała do Polski ze wschodu, wewnątrz paczek z kawą.

Policjanci pracowali nad sprawą przez ostatnie kilka miesięcy. Ustalili sposób przemytu, obserwowali miejsca magazynowania narkotyku i rozpracowali siatkę dealerów. Działania prowadzono w kilku miejscowościach woj. śląskiego.

W Sosnowcu zatrzymano szefa grupy, 39-letniego Jacka J., a w Rybniku trzech dealerów. Zatrzymani prowadzili również nielegalną rozlewnię alkoholu. Policjanci przejęli m.in. butelki i beczki na alkohol, kilkadziesiąt tys. fałszywych znaków akcyzy oraz komputer, wykorzystywany prawdopodobnie do ich produkcji. W rozlewni znaleziono też amunicję do broni palnej. (and)

d23k5gc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23k5gc
Więcej tematów