ycipk-1bx38f

Skręt zamiast szampana? Kalifornia legalizuje rekreacyjną marihuanę

Kalifornijczycy w tę noc sylwestrową mieli więcej powodów do radości niż tylko powitanie nowego roku. Z dniem 1 stycznia zmienia się tamtejsze prawo dotyczące marihuany. Wraz z początkiem 2018 roku w tamtejszym stanie konopie indyjskie zostały dopuszczone do użytku rekreacyjnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kalifornia wraz z nadejściem 2018 roku zalegalizowała rekreacyjną marihuanę.
Kalifornia wraz z nadejściem 2018 roku zalegalizowała rekreacyjną marihuanę. (East News, Fot: .)
ycipk-1bx38f

Osoby, które ukończyły 21. rok życia będą mogły legalnie spożywać marihuanę do celów "innych niż lecznicze". W praktyce oznacza to, że jedna osoba będzie mogła uprawiać do sześciu krzaków konopi i posiadać do uncji (w przybliżeniu 29 gramów) suszu z tej rośliny.

Marihuana została uznana przez rząd federalny z "substancję kontrolowaną", podobnie jak heroina czy LSD.

Licencję na otwarcie sklepów zaraz po zniesieniu zakazu handlu rekreacyjną marihuaną otrzymało zaledwie 90 przedsiębiorców, głównie w okolicach San Diego, Santa Cruz i Palm Springs. Dlatego w wielu miejscach Kalifornii dostęp do nowo zalegalizowanej używki może być utrudniony.

ycipk-1bx38f

Mieszkańcy Kalifornii zagłosowali w czasie wyborów prezydenckich w 2016 roku za legalizacją stosowania popularnej rośliny w celach rekreacyjnychw i dali władzom stanowym rok na przygotowanie przepisów regulujących legalny rynek marihuany, który miał powstać z początkiem stycznia 2018 roku.

Źródło: RMF24

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1bx38f

ycipk-1bx38f
ycipk-1bx38f