Trwa ładowanie...
d17eo3s

Skradziony bankomat odnalazł się w lesie

Patrol straży leśnej odnalazł w lasach pod Dorotowem (woj. warmińsko-mazurskie) opróżniony z gotówki bankomat, który kilka dni wcześniej skradziono spod jednego z supermarketów w Olsztynie. Łupem złodziei padło 75 tys. zł - podała policja.

d17eo3s
d17eo3s

Strażnicy z nadleśnictwa Nowe Ramuki, patrolujący podolsztyńskie lasy, znaleźli rozbity bankomat i porzucony samochód, który posłużył przestępcom do przewozu urządzenia. Auto było kradzione.

Według policji, bankomat skradziono kilka dni wcześniej sprzed supermarketu przy ul. Bartąskiej w Olsztynie.

- Zabezpieczyliśmy nagrania monitoringu i przesłuchaliśmy świadków przestępstwa. Trwają czynności w celu ustalenia sprawców - powiedziała sierż. Katarzyna Charubin z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie.

Śledztwo w sprawie kradzieży bankomatu wszczęła Prokuratura Rejonowa Olsztyn - Południe. Zdaniem prokurator Anny Grygo-Janusz, była to pierwsza w ostatnich latach tego typu kradzież w Olsztynie.

d17eo3s

- Według właściciela wewnątrz bankomatu było 75 tys. zł, a samo zniszczone urządzenie warte było 39 tys. zł - powiedziała prokurator.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kradzieży dokonano w nocy, gdy w sklepie były tylko pracownice rozładowujące towar. Kobiety usłyszały huk i zobaczyły przez okno dwóch mężczyzn ładujących bankomat na skrzynię towarowego auta. Wcześniej oderwali urządzenie od podłoża za pomocą liny holowniczej.

d17eo3s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17eo3s
Więcej tematów