Trwa ładowanie...
d1j76c6

Skład nowego rządu nie wszystkim się podoba. "Tylko trzy kobiety"

Poznaliśmy skład nowego rządu. Nowi kandydaci na ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego nie wszystkim się podobają. I nie chodzi tylko o względy merytoryczne. Komentatorzy zwracają uwagę na małą reprezentację kobiet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jadwiga Emilewicz będzie ministrem w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego jako jedna z 3 kobiet
Jadwiga Emilewicz będzie ministrem w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego jako jedna z 3 kobiet (PAP, Fot: Mateusz Marek)
d1j76c6

Skład nowego rządu jest już znany. Premier nie podał tylko jednego nazwiska - następcy ministra sportu Witolda Bańki. Mateusz Morawiecki wyjaśnił, z czego to wynika. Zaprezentował również nowe ministerstwa.

Dziennikarze zwracają uwagę na jeszcze jedną kwestię. W nowym rządzie są prawie sami mężczyźni. "Tylko trzy kobiety. Tego nie dopracowali na Nowogrodzkiej" - zauważył publicysta WP i dziennikarz "Polska Times" Agaton Koziński.

Marlena Maląg pokieruje Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Jadwiga Emilewicz stanie na czele resortu inwestycji i rozwoju, a Małgorzata Jarosińska-Jedynak zostanie ministrem ds. zarządzania funduszami.

d1j76c6

Tusk nie wystartuje w wyborach prezydenckich. Michał Kamiński: zachował się jak Kaczyński

Skład nowego rządu. "Demonstracja ignorancji"

Sylwia Czubkowska z "Gazety Wyborczej" podkreśliła, że to zaskakująco mała liczba jak na 20 dotychczasowych ministerstw. "Bo mamy 2019 rok. Tyle, że w Polsce" - stwierdziła.

d1j76c6

"19 mężczyzn i 3 kobiety - skład rządu nie tylko tym smuci. Pozostali Gliński, Piontkowski, Ziobro - kurs na cenzurę, regres i inwigilację utrzymany" - zauważyła Barbara Nowacka.

"W Polsce kobiety stanowią ponad 50 procent ludności. W rządzie Morawieckiego będzie to 17 procent. Taki skład rządu to demonstracja. Ignorancji" - napisał na Twitterze Tomasz Lis.

d1j76c6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1j76c6

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1j76c6

d1j76c6
d1j76c6
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów