Trwa ładowanie...
d4eik4t

SKL: konkursy w niektórych urzędach centralnych

SKL proponuje - w ramach służby cywilnej - odpartyjnienie i wprowadzenie
egzaminów na stanowiska szefów i
zastępców szefów w niektórych urzędach centralnych - mówił w
poniedziałek dziennikarzom prezes SKL Jan Maria Rokita.

d4eik4t

Rokita zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu grupa posłów zaproponuje odpowiednią poprawkę do projektu nowelizacji ustawy o służbie cywilnej.

SKL opowiada się za wprowadzeniem egzaminów w ramach służby cywilnej na stanowiska szefów i ich zastępców m.in. Głównego Urzędu Miar, Głównego Urzędu Statystycznego, Urzędu Zamówień Publicznych, Wyższego Urzędu Górniczego, Generalnego Konserwatora Zabytków, Inspekcji Nadzoru Budowlanego, Dyrekcji Generalnej Dróg Publicznych, Inspekcji Transportu Kolejowego.

Rokita apelował do Jerzego Buzka i do wszystkich klubów parlamentarnych o poparcie proponowanych zmian.

Według szefa SKL, nie będzie powszechnej zgody na objęcie procedurą konkursową wszystkich urzędów centralnych. I szczerze mówiąc nie powinno tak być, bo niektóre urzędy mają charakter wyraźnie polityczny - powiedział.

d4eik4t

Wprowadzenie w proponowanych urzędach konkursowego mechanizmu doboru ludzi nie jest w żaden sposób kontrowersyjne. Te urzędy charakteryzują się tym, że nie prowadzą działalności politycznej, a przynajmniej nie powinny jej prowadzić - mówił.

Szef SKL zaznaczył, że jedynym zadaniem tych urzędów jest stosowanie prawa, bądź nadzór nad przestrzeganiem prawa w państwie. Nie proponuję tego, aby zasadę konkursów wprowadzić do takich urzędów, które kształtują politykę państwa, jak np. Urząd Ochrony Państwa - dodał.(zap)

d4eik4t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eik4t
Więcej tematów