Trwa ładowanie...

"Skatowali mnie na komendzie". Prokuratura sprawdza czy było pobicie w Koszalinie

Kołobrzeska prokuratura sprawdza, co działo się na policyjnym "dołku" w Koszalinie - informuje serwis "Głosu Koszalińskiego" gk24.pl. 38-letni mieszkaniec Stargardu twierdzi, że policjanci znęcali się nad nim. Mieli go obić gumową pałką, wykręcać skute z tyłu ręce.

"Skatowali mnie na komendzie". Prokuratura sprawdza czy było pobicie w KoszalinieŹródło: WP, fot: Marcin Gadomski
d3ofvhk
d3ofvhk

Barbara Stolińska-Filipczak, prokurator Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu informuje gk24.pl, że postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjantów z Komisariatu I Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zostało wszczęte na początku lutego.

Wszystko wydarzyło się dzień przed Wigilią. 38-latek - jak sam opowiada - wsiadł za kółko po alkoholu. Po interwencji świadka zatrzymała go policja. Pijany kierowca noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Twierdzi, że tam przez kilka godzin dwóch policjantów znęcało się nad nim.

- To, że wsiadłem do samochodu po wypiciu, to tylko moja wina, ale od ukarania jest sąd, a nie policja - mówi. Opowiada, co się wydarzyło "na dołku": - Zgasili światło, zaciągnęli mi na oczy czapkę i mnie nawalali gumową pałą.

Jak twierdzi, policjanci kazali mu się położyć na brzuchu i podnosili do góry za kajdanki, zaciśnięte z tyłu na nadgarstkach. Mieli go kopać, skakać i siadać na nim. - A jak mnie prowadzili po komendzie, obijali moją głową o wszystkie futryny. Dosłownie mnie skatowali. Jak kiedyś ZOMO - mówi.

d3ofvhk

Rano, kiedy został wypuszczony, wziął silne leki przeciwbólowe. W Wigilię trafił do szpitala. Stwierdzono u niego liczne zasinienia na ciele, otarcia kolan i nadgarstków oraz złamanie dwóch żeber. Późniejsza obdukcja wykazała "otarcia naskórka na twarzy i szyi, liczne sińce i otarcia naskórka na tułowiu i wszystkich kończynach" powstałe na skutek "wielokrotnych urazów zadanych narzędziem twardym tępym, względnie tępokrawędzistym".

Policja nie ukrywa, że użyła tzw. środków przymusu bezpośredniego, wśród nich są tzw. służbowe pałki. Jak twierdzą policjanci, w trakcie interwencji mężczyzna próbował oddalić się, nie wykonywał poleceń i był agresywny. Stąd - jak twierdzą - konieczność zastosowania środków przymusu bezpośredniego. Policja dodaje, że przed osadzeniem mężczyzna został zbadany przez lekarza a po wytrzeźwieniu nie zgłaszał żadnych problemów zdrowotnych.

d3ofvhk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ofvhk
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj