Trwa ładowanie...
d1ymnxv

Skargi w 9 szkołach na "Tęczowy piątek". Kuratorium Oświaty prowadzi kontrole

Kuratorium Oświaty w Warszawie poinformowało, że na terenie województwa otrzymało 9 skarg związanych z organizacją tęczowego piątku. Inicjatorem akcji jest Kampania Przeciw Homofobii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do warszawskiego Kuratorium Oświaty wpłynęło 9 skarg
Do warszawskiego Kuratorium Oświaty wpłynęło 9 skarg (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d1ymnxv

Skargi zostały złożone m.in. przez rodziców. Dotyczą 8 szkół ponadgimnazjalnych i jednej podstawówki. 5 z nich dotyczy samej Warszawy. Kuratorium Oświaty zapewnia, że wszelkie zgłoszenia są weryfikowane w trybie nadzoru pedagogicznego. W tych szkołach Kuratorium przeprowadza kontrole - informuje PAP.

W akcję "Tęczowy piątek", która jest organizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii, zaangażowało się ponad 210 szkół w całym kraju. Celem było by "młode lesbijki, geje, osoby transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest dla nich miejsce".

d1ymnxv

Inicjatywa nie wszystkim przypadła do gustu. Krytycznie odniosła się do niej Młodzież Wszechpolska, Episkopat, a także niektórzy politycy. Sprzeciw zgłosił lubelski radny PiS Tomasz Pitucha, posłanka Krystyna Pawłowicz oraz prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Swoje niezadowolenie wyrazili też niektórzy rodzice oraz szkoły, m.in. byłe liceum, gdzie uczył się prezydent Andrzej Duda.

Zobacz także: Komentarze po wyroku ws. księdza pedofila

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ymnxv

Podziel się opinią

Share
d1ymnxv
d1ymnxv
Więcej tematów