Trwa ładowanie...
d2d4i4e

Skarga na "Strefę wolną od LGBT" oddalona. Powód? Nie było formalnej uchwały

Wojewoda lubelski Lech Sprawka oddalił skargę mieszkańca Niedrzwicy Duża (woj. lubelskie), który sprzeciwiał sprzeciwił się uznaniu ją przez radnych za "Samorząd wolny od ideologii LGBT”. Zadecydowały względy formalne.
Share
Wojewoda lubelski oddalił skargę na "Strefę wolną od LGBT"
Wojewoda lubelski oddalił skargę na "Strefę wolną od LGBT"Źródło: iStock.com
d2d4i4e

W odpowiedzi na skargę mieszkańca miejscowości Niedrzwica Duża, wojewoda Lech Sprawka odpowiedział, że stanowisko radnych tej gminy nie miało formy uchwały. W związku z tym "należy stwierdzić, że brak jest podstaw prawnych do zastosowania działań nadzorczych w niniejszej sprawie" - pisze wojewoda lubelski w piśmie, które cytuje "Kurier Lubelski".

Mężczyzna wcześniej skierował skargę do wójta gminy Niedrzwica Duża. Ten odpowiedział, że to stanowisko radnych nie narusza jego godności osobistej. Ale mieszkaniec tej miejscowości się nie poddał i skierował do wojewody lubelskiego tzw. skargę powszechną. Może z nią wstąpić każda osoba, a wojewoda w trybie administracyjnym ma obowiązek się z nią zapoznać i wydać decyzję.

d2d4i4e

Protestujący mieszkaniec zapowiedział jednak, że nie złoży broni i będzie walczył dalej.

Stanowisko "Samorząd wolny od ideologii LGBT” rada tej gminy przejęła w maju ubiegłego roku, podobnie jak wiele innych władz samorządowych. Radni deklarowali, że bronią w ten sposób wartości chrześcijańskich, szkół i tradycyjnej rodziny. Przy wjazdach do wielu miejscowości pojawiły się też charakterystyczne tabliczki "Stefa wolna od LGBT".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2d4i4e

Zobacz też: Jarosław Kaczyński będzie chciał przełożyć wybory? Borys Budka uważa, że może się tak stać w dwóch przypadkach

d2d4i4e

Podziel się opinią

Share
d2d4i4e
d2d4i4e
Więcej tematów