Trwa ładowanie...
dp5zunv

Skandal we Florencji. Studentki z USA oskarżają: zgwałcili nas włoscy policjanci

Dwie studentki ze Stanów Zjednoczonych twierdzą, że zostały zgwałcone przez policjantów z Florencji. O sprawie mówią wszystkie media we Włoszech, bo problem gwałtów stał się jednym z głównych tematów debaty publicznej po brutalnym napadzie na polską parę w Rimini.
Share
Oskarżeni przez Amerykanki funkcjonariusze nie przyznają się do winy.
Oskarżeni przez Amerykanki funkcjonariusze nie przyznają się do winy.Źródło: Wikimedia Commons CC BY
dp5zunv

Do napaści miało dojść w nocy ze środy na czwartek w mieszkaniu, które wynajmują Amerykanki w centrum Florencji. Wcześniej 19-latka i jej o dwa lata starsza koleżanka bawiły się na dyskotece. W pewnym momencie w nocnym lokalu wybuchła awantura i na miejsce wezwano patrol karabinierów.

Studentki twierdzą, że kiedy sytuacja w klubie się uspokoiła, mundurowi zaproponowali im odwiezienie na stancję. W mieszkaniu mieli zaatakować kobiety i zgwałcić - informuje thelocal.it.

Zobacz też: Gwałt w Rimini. Włosi wstrząśnięci: Mamy nadzieję, że to się nie powtórzy

dp5zunv

Agencja Ansa podaje, że kobiety zostały poddane badaniom w szpitalu. Śledczy zabezpieczyli ubrania studentek i karabinierów. Zlecono już sprawdzenie tych dowodów - dodaje dziennik "Florentine La Nazione".

Według źródeł policyjnych cytowanych przez Ansę, prokuratorzy przesłuchali już obie kobiety, ale treść ich zeznań nie została ujawniona. Oskarżeni przez Amerykanki funkcjonariusze nie przyznają się do winy.

Sprawę monitorują pracownicy konsulatu Stanów Zjednoczonych w Florencji.

Jak przypominają włoskie media, do Florencji co roku przyjeżdżają tysiące studentów z USA. Specjalnie dla nich oferty przygotowuje niemal 40 toskańskich uniwersytetów i wiele szkół językowych.

dp5zunv

Florencja zajmuje - niechlubne - drugie miejsce wśród włoskich miast pod względem liczby zgłoszonych napaści na tle seksualnym - wynika z danych opublikowanych przez państwowy urząd statystyczny Istat.

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku we Włoszech oficjalnie odnotowano ponad 20 tys. przypadków gwałtu i molestownia seksualnego. Istat szacuje jednak, że policji zgłoszono tylko 10 proc. wszystkich ataków.

Źródła: thelocal.it, ANSA

dp5zunv

Podziel się opinią

Share
dp5zunv
dp5zunv
Więcej tematów