Trwa ładowanie...
dqe3msm

Skandal w Wielkiej Brytanii. Członek Izby Lordów rezygnuje po ujawnieniu kompromitujących taśm

Lord John Buttifant Sewel zrezygnował z członkostwa w Izbie Lordów po tym, jak media opublikowały film, na którym widać, jak 69-latek zażywa kokainę w towarzystwie prostytutek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsza strona niedzielnego "The Sun". Po ujawnieniu nagrań Sewel odchodzi z Izby Lordów
Pierwsza strona niedzielnego "The Sun". Po ujawnieniu nagrań Sewel odchodzi z Izby Lordów (PAP/EPA, Fot: ANDY RAIN)
dqe3msm

Sewel w liście do sekretarza parlamentu napisał, że "przeprasza za ból i zażenowanie, jakie wywołało jego zachowanie" i "ma nadzieję, że jego decyzja zatrzyma szkody, jakie spowodował".

Postępowanie w sprawie 69-letniego lorda wszczęła też policja.

W niedzielę londyńska bulwarówka "The Sun" zaszokowała Brytyjczyków, publikując nagranie ze skandalicznym zachowaniem jednego z najbardziej dotąd szanowanych członków Izby Lordów.

dqe3msm

Sfilmowany ukrytą kamerą 69-letni lord Sewel zażywa kokainę podczas zabawy z dwiema prostytutkami, żartuje ze swojej rozwiązłości i rzuca rasisowską uwagę o Azjatkach. Wszystko to z ust wicemarszałka Izby Lordów, przedstawiciela parlamentarnego Wielkiej Brytanii przy NATO i przewodniczącego komisji regulaminowej, która właśnie opracowała kodeks postępowania lordów.

Lord Sewel został usunięty z Partii Pracy i pospiesznie zrezygnował ze swoich funkcji. Ale zdaniem wielu polityków to za mało. - To straszny szok i jedyne co lord Sewel może teraz zrobić, to po cichu opuścić Izbę Lordów tylnymi drzwiami - powiedziała BBC powszechnie szanowana była przewodnicząca Izby Gmin, baronessa Boothroyd.

dqe3msm

Podziel się opinią

Share

dqe3msm

dqe3msm
Więcej tematów