Trwa ładowanie...
ddzn7zq

Skandal w Chinach - 172 osoby zatruły się ołowiem

Władze prowincji Zhejiang na wschodzie Chin poinformowały, że aresztowano 74 osoby i wstrzymano produkcję w kilku zakładach z powodu nowego skandalu związanego z zatruciami ołowiem.

Share
ddzn7zq

Według wyników śledztwa opublikowanych przez władze prowincji, w sumie po zatruciu ołowiem w regionie miasta Taizhou rozchorowały się 172 osoby, w tym 53 dzieci.

Obiektami prowadzonego przez dwa miesiące śledztwa były zakłady produkujące baterie, firmy rozbiórkowe oraz zajmujące się galwanoplastyką i spawaniem. Lokalne służby ochrony przyrody ujawniły 148 przestępstwa i nałożyły mandaty wartości w sumie 8,22 mln juanów (ok. 9,5 mln zł).

Cztery fabryki, w których produkowano baterie i kilka zakładów galwanoplastyki zostało zamkniętych albo zwieszono w nich produkcję. Odcięto też wodę lub elektryczność w 652 zakładach lub u osób prywatnych.

W lutym Pekin przyjął plan redukcji emisji ołowiu, rtęci, chromu, kadmu i arsenu, po tym jak w 2009 roku odnotowano w kraju 30 dużych skandali związanych z zatruciem metalami ciężkimi - podał "China Daily".

W tym roku podwyższony poziom ołowiu wykryto u 2 tys. dzieci mieszkających w pobliżu odlewni w prowincji Hunan w środkowej części kraju i Shaanxi na północy.

ddzn7zq

Podziel się opinią

Share
ddzn7zq
ddzn7zq
Więcej tematów