Trwa ładowanie...
d3qkkuq
d3qkkuq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
volkswagen

Skandal korupcyjny w koncernie Volkswagen

Największy europejski koncern samochodowy
Volkswagen zamieszany jest w skandal korupcyjny - podaje niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3qkkuq

Gazeta poinformowała na pierwszej stronie piątkowego wydania, że kilka dni po zwolnieniu Helmuta Schustera, członka zarządu fabryki Skoda, czeskiej filii koncernu VW, w czwartek do dymisji podał się nieoczekiwanie szef rady zakładowej całego koncernu Klaus Volkert.

Jak potwierdziła prokuratura w Brunszwiku, VW zawiadomił ją o popełnieniu przestępstwa przez Schustera i jednego z pracowników wydziału personalnego. Schuster otrzymał wymówienie 15 czerwca w związku z podejrzeniem o domaganie się łapówek od firm kooperujących ze Skodą.

Volkertowi zarzuca się, że wspólnie z Schusterem założył firmę, która ubiegała się o uzyskanie zamówień od zakładów Skoda w Pradze. Volkert zaprzeczył, jakoby brał udział w nielegalnych działaniach. Wyjaśnił, że złożył dymisję, by nie szkodzić swemu związkowi zawodowemu IG Metall oraz radzie zakładowej.

Szef koncernu VW Bern Pischetsrieder zapowiedział wyjaśnienie afery.

Jacek Lepiarz

d3qkkuq

Podziel się opinią

Share

d3qkkuq

d3qkkuq
Więcej tematów