Trwa ładowanie...
d29rrq1
d29rrq1
Fakt

Skandal! Komisja Jerzego Millera przepisała raport Anodiny

Jak to możliwe, by pomylić wysokość drzewa o 1,5 metra? Po prostu go nie mierzyć, tylko zaufać wyliczeniom innych. Wszystko wskazuje na to, że specjaliści z komisji Jerzego Millera (61l.) ślepo przepisali wymiary drzewa z raportu rosyjskiego MAK!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d29rrq1

Według Rosjan brzoza została złamana na wysokości 5 metrów. Dokładnie takie dane znalazły się w rządowym raporcie. Ustalenia prokuratorów wojskowych prowadzących śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej podważają jednak raport rządowej komisji. Jak się okazało, brzoza złamana jest na zupełnie innej wysokości niż podał to raport Millera tzn. na wysokości 6,6 metra.

– Przeprowadzono pomiary brzozy za pomocą przymiaru wstęgowego, wykorzystując do tego podnośnik hydrauliczny – powiedział nam rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa. Jak to zatem możliwe, by eksperci Millera popełnili taką pomyłkę? Wygląda na to, że dane o wysokości brzozy, a także średnicy drzewa w miejscu przełamania po prostu przepisali z rosyjskiego raportu MAK Tatiany Anodiny (74l.), bo obie – mylne wartości – są w obu dokumentach dokładnie takie same.

Polecamy wydanie internetowe Fakt.pl:
Drożyzna zabierze emerytom podwyżki. Sam policz!

d29rrq1

Podziel się opinią

Share

d29rrq1

d29rrq1
Więcej tematów