WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
ordynacka
07-11-2005 (17:45)

Siwiec przewodniczącym Stowarzyszenia Ordynacka

Eurodeputowany Marek Siwiec został wybrany
przez Radę Naczelną Stowarzyszenia Ordynacka na przewodniczącego
Stowarzyszenia - informuje komunikat ZG Stowarzyszenia. Dotychczas Siwiec pełnił obowiązki przewodniczącego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Jak wynika z komunikatu, członkowie Stowarzyszenia Ordynacka chcą uczestniczyć w życiu publicznym i w związku z tym wezmą udział w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Ordynacka wystawi kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów, a decyzje w tych sprawach będą podejmować samodzielnie poszczególne struktury terenowe Stowarzyszenia.

Kierownictwo Ordynackiej zadeklarowało także chęć wzięcia udziału przede wszystkim "w budowie społeczeństwa obywatelskiego, kontynuacji rozpoczętego programu stypendiów dla uzdolnionej młodzieży".

Stowarzyszenie Ruchu Studenckiego Ordynacka zostało zarejestrowane w 2000 r. Liczy kilka tysięcy członków, w większości byłych działaczy Zrzeszenia Studentów Polskich. Członkami Ordynackiej są m.in. b. prezes TVP Robert Kwiatkowski, b. ministrowie Krzysztof Szamałek, Ryszard Kalisz; Włodzimierz Cimoszewicz i Józef Oleksy. Legitymacja nr 1 Stowarzyszenia Ordynacka należy do Aleksandra Kwaśniewskiego.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP